• Informacje na temat:

  debiuty na giełdzie w 2014

Artykuły na temat: debiuty na giełdzie w 2014
 • Rekord na rynku IPO: Silny spadek pozycji Warszawy w rankingu giełd

  Rynki kapitałowe notują kolejny rekordowej kwartał aktywności na rynku IPO w Europie i na świecie. Tymczasem, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie sytuacja jest diametralnie odmienna. Zdaniem analityków PwC, za sobą mamy kolejny kwartał z rzędu niskiej aktywności na rynku ofert pierwotnych, za sprawą reformy OFE, braku dużych prywatyzacji oraz ogólnego odpływu kapitału z rynków

 • Raport IPO: Dramatyczny spadek GPW

  Perspektywy rynku IPO w Europie wyglądają obiecująco. Niestety warszawski parkiet nadal drastycznie spada w rankingach. Zdaniem analityków, nadal nad naszym rynkiem są problemy związane z podatkiem od transakcji i przyszłością OFE.

 • 152 mld zł wpływów z prywatyzacji w ciągu 25 lat

  W ciągu 25 lat do budżetu państwa z prywatyzacji wpłynęły ponad 152 mld zł. Z 8,5 tys. państwowych przedsiębiorstw na sprzedaż czeka już tylko 3 proc. Mimo prywatyzacji na szeroką skalę państwo zachowało kontrolę nad takimi sektorami, jak energetyka czy chemia. Pozostające częściowo w rękach MSP spółki - dzięki konsolidacji i realizacji wspólnych projektów - dziś napędzają krajową gospodarkę.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Czy parkiet odzyska blask?

  Społeczeństwo ma postrzegać rynek kapitałowy jako bezpieczne miejsce do inwestowania - zapowiada nowa prezes polskiej giełdy. Czy GPW potrzebuje rządowej strategii?

 • Dylematy giełdy

  Spółka GPW osiąga całkiem niezłe wyniki finansowe. Ale czy dzięki temu lepiej wspiera rozwój gospodarczy Polski? W czerwcu ma zostać ogłoszona zaktualizowana strategia dla GPW.

 • Powodzenie w inwestycjach nie zawsze idzie w parze z poczuciem szczęścia

  Inwestycje na giełdzie mogą przynieść duże zyski, ale niekoniecznie musi iść za tym szczęście inwestora. Poziom szczęścia z powodu zysku z inwestycji rośnie w szybkim tempie tylko na początkowym etapie bogacenia się. Potem napływ gotówki może jednak powodować negatywne skutki, które blokują odczuwanie satysfakcji z pomnażania kapitału.

 • Twitter wybrał idealny moment na debiut na giełdzie. Inwestorzy będą jednak ostrożniejsi niż przy Facebooku

  Koniec roku to optymalny moment na debiut serwisu mikroblogowego Twitter na giełdzie - oceniają analitycy. Inwestorzy indywidualni mogą być jednak ostrożni, nauczeni dużą przeceną akcji Facebooka po debiucie. Cena początkowa akcji Twittera wyniesie prawdopodobnie ok. 20 dolarów.

 • Uwaga: Fiskus ostro miesza w naszym zdrowiu

  Jak wynika z raportu firmy badawczej PMR pt. "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2014", w 2011 r. wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej wrosła o około 7 proc. w stosunku do poprzedniego roku i sięgnęła 30,8 mld zł.