• Informacje na temat:

  debiuty na gpw w 2010

Artykuły na temat: debiuty na gpw w 2010
 • GPW trzyma pozycję lidera pod względem liczby debiutów

  GPW jest liderem pod względem liczby debiutów oraz trzecim rynkiem w Europie pod względem wartości IPO.

 • 18 maja GPW przywitała trzech nowych emitentów, którzy zadebiutowali na rynkach prowadzonych przez Giełdę - spółkę PBO Anioła SA na Głównym Rynku, spółkę IN POINT SA na alternatywnym rynku NewConnect oraz BBI Development NFI SA na rynku obligacji Catalyst.

 • Ministerstwu Skarbu Państwa udało się w 2010 r. przeprowadzić debiuty giełdowe PZU, Taurona i warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Plan resortu przewidywał tegoroczne przychody z prywatyzacji w wysokości 25 mld zł.

 • Wraz z poprawą sytuacji na rynkach finansowych, odżywa rynek IPO na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym roku mieliśmy dwa duże debiuty, które postawiły naszą giełdę w europejskiej czołówce.

 • JSW - hitem inwestycyjnym na GPW

  Mijający rok był bardzo udany dla inwestorów. Udane debiuty PZU czy GPW przyniosły kupującym wysokie zyski. Niestety 2011 pod tym względem zapowiada się o wiele uboższy. Naszym zdaniem jedyną gwiazdą IPO w nowym roku będzie JSW,"czarny gigant" naszej gospodarki.

 • Podsumowanie 2010 roku w biznesie

  W 2010 r. polska gospodarka zaczęła wychodzić ze spowolnienia, które dotknęło ją rok wcześniej. Polska ekonomia jest jednym z liderów wzrostu w Europie, jednak realna stała się groźba, że w przyszłości dług publiczny może przekroczyć 55 proc. PKB.

 • Rekordowa ilość debiutantów NewConnect w 2010

  W 2010 roku sprzyjające warunki zachęcają małe przedsiębiorstwa do wejścia na polski rynek nieregulowany. Spółki, które przetrwały kryzys notują coraz lepsze wyniki, na co wskazują kwartalne sprawozdania finansowe. Wyścig o klienta trwa i nikt nie chce zostać w tyle.

 • Warszawska Giełda zajęła drugie miejsce w Europie pod względem liczby i wartości debiutów w 2010 roku (łącznie na regulowanym oraz alternatywnym rynku akcji), wynika z najnowszego raportu IPO Watch Europe opublikowanego przez PricewaterhouseCoopers (tabela 1).

 • Rynek pierwotny na GPW - czy opłaca się na nim inwestować?

  Warszawska Giełda na przestrzeni ostatnich lat dojrzewa do miana lidera wśród giełd w Europie Środkowo-Wschodniej. Na taki tytuł zasługuje nie tylko dzięki rosnącym obrotom i kapitalizacji, ale przede wszystkim dzięki coraz większej ilości notowanych spółek.

 • 2005 - najlepszy rok w historii GPW

  2005 rok był najlepszym rokiem w blisko piętnastoletniej historii warszawskiej Giełdy. Był to niewątpliwie rok rekordów - najwyższe w historii obroty, indeksy pokonujące kolejne maksima (nawet po kilkanaście, czy kilkadziesiąt razy), rekordowa kapitalizacja, dywidendy, rekordy obrotów na rynku terminowym.