• Informacje na temat:

  debiuty na gpw w 2013

Artykuły na temat: debiuty na gpw w 2013
 • Wydatki inwestycyjne GPW w 2017 roku mają wynieść 40 mln zł, przedstawiciele spółki zapowiadają też dalsze działania w celu redukcji kosztów. Prezes GPW Małgorzata Zaleska liczy na szybkie ożywienie na rynku ofert publicznych dzięki utrzymującej się od kilku miesięcy hossie.

 • Giełda szykuje się na nowe wyzwania!

  Ten rok będzie czasem opracowywania strategii dla całego rynku kapitałowego - zapowiedział wczoraj prezes GPW Marek Dietl. Dodał, że 2017 rok był bardzo dobry dla całego rynku kapitałowego.

 • Rekord na rynku IPO: Silny spadek pozycji Warszawy w rankingu giełd

  Rynki kapitałowe notują kolejny rekordowej kwartał aktywności na rynku IPO w Europie i na świecie. Tymczasem, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie sytuacja jest diametralnie odmienna. Zdaniem analityków PwC, za sobą mamy kolejny kwartał z rzędu niskiej aktywności na rynku ofert pierwotnych, za sprawą reformy OFE, braku dużych prywatyzacji oraz ogólnego odpływu kapitału z rynków wschodzących.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Czy parkiet odzyska blask?

  Społeczeństwo ma postrzegać rynek kapitałowy jako bezpieczne miejsce do inwestowania - zapowiada nowa prezes polskiej giełdy. Czy GPW potrzebuje rządowej strategii?

 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.

 • W IV kwartale 2014 roku Grupa Kapitałowa LPP, właściciel 5 rozpoznawalnych marek odzieżowych (RESERVED, Cropp, House, MOHITO i SiNSAY), odnotowała wzrost łącznych przychodów ze sprzedaży o 11 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku. Firma realizuje przyjętą strategię rozwoju, poszukując nowych rynków w Europie Zachodniej i umacniając swoją pozycję w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Pierwsza dekada funkcjonowania rynku NewConnect: początkowe pięć lat to dynamiczny rozwój, po którym konieczne były reformy lat 2012 oraz 2016. Efekt? Tempo wzrostu spadło, ale też poprawiło się bezpieczeństwo obrotu. Dziś przyszłość "małej giełdy" zapowiada się równie ciekawie jak przeszłość.

 • Hossa na giełdach wciąż omija warszawski parkiet

  Polska giełda pozostaje wrażliwa na przepływy krótkoterminowego kapitału zagranicznego. To oznacza, że sytuacja na warszawskim parkiecie może się szybko zmienić. Rozhuśtać GPW są w stanie także krajowi inwestorzy, co widać szczególnie przy okazji pierwszych ofert publicznych. Przyciągają one wielu inwestorów, którzy sprzedają akcje już w dniu debiutu.

 • Zaczynamy wielkie pompowanie. Na początek 100 mld zł

  Państwo będzie teraz pompować spółki, których jest właścicielem.