• Informacje na temat:

  decyzja fedu

Artykuły na temat: decyzja fedu
 • Fed nie powinien mówić stale nie

  ...- Retoryka Fedu mówiąca o utrzymywaniu stóp procentowych na obecnych niskich poziomach przez "wydłużony okres czasu" powinna zostać zmieniona, ponieważ zbyt ogranicza ona pole manewru amerykańskiego banku centralnego - uważa James Bullard, przewodniczący oddziału Fedu z Saint. Louis.

 • Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową?

  Dziś rynki finansowe czekają na FED kluczowe pytanie brzmi: czy Fed otworzy furtkę do podwyżki stóp procentowych już na czerwcowym posiedzeniu. Program luzowania ilościowego przeprowadzony w USA posiadał zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak obiektywnie został uznany za narzędzie, które wyprowadziło Stany Zjednoczone z kryzysu. Niestety skutkiem ubocznym tych działań jest wojna walutowa którą odczuły szczególnie Chiny.

 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ...pełnić swoją funkcję, jego prezes - tak jak szef Fedu - musi mieć pod ręką "bazookę" czy inny arsenał instrumentów finansowych. Można też powiedzieć, że Unia tak jak każdy klub rządzi się pewnymi...

 • Wczoraj za oceanem indeksy zakończyły się na niewielkich minusach. W Azji również przeważał kolor czerwony, ale sesja było dość spokojna. W Europie giełdy dzień rozpoczęły całkiem udanie, ale z czasem optymizm powoli się ulatniał. Na warszawskiej giełdzie rozpoczęliśmy notowania w kolorze zielonym, ale w kolejnych godzinach sytuacja wyglądała coraz gorzej.

 • Wczoraj za oceanem indeksy zakończyły dzień sporymi wzrostami. Dobrze zaprezentowały się również rynki azjatyckie. To dawało nadzieję na dobre otwarcie sesji. Choć tak się nie stało i tuż po otwarciu indeks WIG20 znalazł się pod kreską, to jednak szybko wróciliśmy na zielona stronę i w kolejnych godzinach udawało nam się tam utrzymywać, ale zmienność była śladowa.

 • W tym tygodniu dowiemy się jak będzie wyglądała w najbliższym czasie polityka monetarna banków centralnych jednych z największych gospodarek świata. W środę zapadnie decyzja o stopach procentowych Fedu, a w piątek będzie obradować Bank Japonii. Z kolei dziś publikowane są dane dotyczące PKB Wielkiej Brytanii.

 • Ceny ropy uzależnione od decyzji Fedu

  Na ceny ropy największy wpływ mają obecnie zmiany kursu walut związane z Brexitem i polityka monetarna w Stanach Zjednoczonych - ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Obecnie baryłka ropy naftowej jest wyceniana na 48,5 dol. Zdaniem eksperta pod koniec roku cena może oscylować wokół 60 dol. za baryłkę.

 • Dzisiejszy dzień na rynku walutowym rozpoczął się raczej spokojnie i jego uczestnicy powoli zaczynają ustawiać się pod jutrzejsze wydarzenie, które może pretendować pod wydarzenie kwartału. Podczas dzisiejszej sesji poznamy dwie figury z amerykańskiego rynku nieruchomości, które mogą ustawić nastroje przed FOMC. Wczesnym popołudniem turecki bank centralny zdecyduje o wysokości stóp procentowych.

 • Cały świat finansów czekał na tę decyzję

  Zgodnie z przewidywaniami, FOMC (odpowiednik polskiej RPP) utrzymał stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych na dotychczasowym poziomie 0,025 proc. Jednocześnie zakończono proces luzowania ilościowego zwanego tam QE3 (po prostu było to drukowanie pieniędzy przez bank centralny, Fed). Dzisiejsze decyzje zapadły stosunkiem głosów 9-1 i tylko szef Fedu z Minnesoty miał odrębne zdanie.

 • Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie wystąpienie Janet Yellen przed Kongresem. Szefowa Fedu przedstawił półroczny raport na temat polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Przede wszystkim istotna będzie ocena kondycji amerykańskiej gospodarki a także dalsze plany jeśli chodzi o politykę monetarną.