• Informacje na temat:

  decyzje rady polityki pieniężnej

Artykuły na temat: decyzje rady polityki pieniężnej
 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • Dziś decyzja Rady Polityki Pieniężnej

  Eksperci zgodnie prognozują, że stopy procentowe się nie zmienią. Dziś Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych w Polsce. Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego jest na poziomie półtora procent.

 • Wiem, że w Narodowym Banku Polskim ani nie dostanę kredytu, ani nie założę konta. Więc po co on tak naprawdę istnieje? Mąż mówi, że to decyzje NBP mają znaczący wpływ na nasz budżet domowy. Czy to prawda? A jeśli tak, to w jaki sposób bank centralny działa? Ela z Głogowa...

 • Ważna decyzja Rady Polityki Pieniężnej

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła w środę stopy procentowe bez zmian - poinformował Narodowy Bank Polski w komunikacie. Takie też były oczekiwania ekonomistów. Ich zdaniem szansa na obniżkę stóp - po ostatnio dobrych danych z gospodarki - była niewielka.

 • Kosiniak-Kamysz: Za tydzień projekt zmian dot. rozliczania czasu pracy

  ...- W przyszłym tygodniu do konsultacji społecznych i międzyresortowych trafi przygotowany przez resort pracy projekt zmian dotyczący rozliczania czasu pracy - poinformował we wtorek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Rada Polityki Pieniężnej: Stopy procentowe bez zmian

  Zgodnie z oczekiwaniami rynku Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na zmianę stopy procentowej.

 • Zasiłki macierzyńskie już nie do wyłudzenia

  Przedsiębiorców i Pracodawców. Podobnie uważa Jeremi Mordasewicz, ekspert z PKPP Lewiatan, członek rady nadzorczej ZUS. - Nie można więcej wybierać z systemu ubezpieczeniowego, niż się do niego wkłada. To(...) i polityki społecznej. O zasiłek macierzyński może bowiem wystąpić matka lub ojciec objęty ubezpieczeniem społecznym w razie choroby i macierzyństwa na podstawie przepisów ustawy z 13 października 1998

 • Rynki czekają na decyzję Rady Polityki Pieniężnej

  Środowe notowania na rynku walutowym będą zależeć głównie od decyzji i komunikatu Rady Polityki Pieniężnej.

 • ..., tzn. określa cel inflacyjny, a następnie – poprzez Radę Polityki Pieniężnej – dostosowuje poziom podstawowych stóp procentowych tak, by osiągnięcie tego celu było jak najbardziej prawdopodobne. A od inflacji zależy to czy każdy z nas drożej, czy taniej zapłaci za chleb, mleko i inne zakupy (więcej o inflacji – patrz ramka poniżej). Jednym z organów NBP jest Rada Polityki Pieniężnej. Tworzą...

 • Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję odnośnie do stóp procentowych w Polsce

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła bez zmian stopy procentowe - poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu RPP. Złoty osłabił się do kluczowych walut - euro, dolara i franka.