• Informacje na temat:

  deficyt

Artykuły na temat: deficyt
 • Lekarze pracują dużo z powodu deficytu kadr i niedoborów finansowych

  Przyczyną naruszeń przepisów dot. czasu pracy lekarzy nie są niewystarczające zabezpieczenia w przepisach prawa, lecz deficyt kadr i niedobory finansowe - ocenia Ministerstwo Zdrowia, odnosząc się do postulatów OZZL, by ustawowo skrócić czas pracy lekarzy.

 • RPP: Wzrost deficytu w 2016 r. oznacza ryzyko procedury nadmiernego deficytu

  Według szacunków NBP, w 2016 roku nastąpi widoczny wzrost deficytu strukturalnego - do 3,4 proc. PKB. Oznacza to ryzyko ponownego objęcia Polski w przyszłości unijną procedurą nadmiernego deficytu - uważa RPP.

 • Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

  ...​Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim - transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal każdej branży. Branża IT mogłaby z marszu przyjąć do pracy około 50 tys. specjalistów, a ten deficyt ma się pogłębiać.

 • Ministerstwo Gospodarki w miesięcznym raporcie makroekonomicznym podwyższyło prognozę deficytu handlowego w 2014 roku do 1,3 mld euro z 600 mln euro szacowanego przed miesiącem.

 • Deficyt fachowców spowolni inwestycje infrastrukturalne?

  Polska infrastruktura drogowa i kolejowa potrzebuje modernizacji i rozbudowy, a najbliższe lata będą w tych procesach kluczowe. Zmianom sprzyja nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. Czy coś może je zahamować? Zdaniem Adecco Poland, kluczowy problem to deficyt odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Walka firm budowlanych o inżynierów jest coraz bardziej zacięta.

 • Deficyt w obrotach bieżących w II kwartale 2014 roku wyniósł 553 mln euro i był o 190 mln euro większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował we wtorek Narodowy Bank Polski w raporcie na temat bilansu płatniczego Polski.

 • Wielki deficyt zawodowych kierowców. Czeka 50 tys. miejsc pracy

  ...się w transporcie drogowym. Zatrudniają oni ok. 260 tys. kierowców pojazdów ciężarowych. Wciąż jednak brakuje ok. 50 tys. chętnych do pracy w tym zawodzie. Deficyt będzie się powiększał, bo duża część(...) proc. najlepiej opłacanych osób w tym zawodzie otrzymuje więcej niż 3,9 tys. zł brutto. Skąd tak duży deficyt zawodowych kierowców w naszym kraju? Zdaniem ekspertów, jedną z przyczyn jest upadek...

 • Niewykluczone, że deficyt finansów publicznych w 2014 r. spadnie poniżej 3 proc. PKB, ale nie jest to podstawowy scenariusz MF - zapowiedział PAP minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Zarobki w Czechach dynamicznie rosną. To dla firm większy problem niż deficyt pracowników

  ..., w których występuje największy deficyt siły roboczej. Jedną z takich branż jest transport i logistyka. Firmy z tych sektorów już od kilku lat borykają się z niedostatkiem pracowników. Niektóre z nich...

 • Zaskakujące dane o naszym deficycie handlowym

  Opublikowany przez NBP styczniowy odczyt salda na rachunku bieżącym zaskoczył niezwykłą skalą poprawy (i dzięki temu jest bardziej spójny z utrzymującym się od listopada odbiciem zamówień z za granicy według PMI).