• Informacje na temat:

  deficyt 2011 projekt budżetu

Artykuły na temat: deficyt 2011 projekt budżetu
 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  Szwajcaria podejmuje dyskusję o bezwarunkowym dochodzie podstawowym. Piątego czerwca 2016 r. władze tego kraju poddadzą pod głosowanie w referendum projekt nowego prawa, które w zamyśle pomysłodawców miałoby gwarantować każdemu dorosłemu obywatelowi miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2500 franków. O idei bezwarunkowego dochodu podstawowego (BDP) dyskutuje się już jednak znacznie dłużej.

 • RPP: Wzrost deficytu w 2016 r. oznacza ryzyko procedury nadmiernego deficytu

  Według szacunków NBP, w 2016 roku nastąpi widoczny wzrost deficytu strukturalnego - do 3,4 proc. PKB. Oznacza to ryzyko ponownego objęcia Polski w przyszłości unijną procedurą nadmiernego deficytu - uważa RPP.

 • Trybunał zdecyduje, czy należy przywrócić składkę rentową do 6 procent

  W poniedziałek Trybunał Konstytucyjny zbada, czy rząd naruszył konstytucję, zgłaszając w trybie pilnym projekt ustawy podwyższający składkę rentową od 1 lutego ub.r. Według ministra pracy przywrócenie poprzedniej wysokości składki groziłoby poważnymi skutkami dla budżetu.

 • Rząd szykuje nam maksymalny deficyt

  Deficyt budżetu w 2017 roku nie przekroczy 59-59,5 mld zł. MF zrewidowało prognozę wzrostu w tym roku do 3,4 proc., a w przyszłym do 3,6 proc. - wynika z nieoficjalnych informacji o kształcie przyszłorocznego budżetu, do którego dotarł "Puls Biznesu".

 • ...- Przedstawiciele rządu coraz częściej lekceważą partnerów społecznych. Nie konsultują z nimi projektów aktów prawnych, nie przesyłają ich do opiniowania - mówili w środę na posiedzeniu prezydium Komisji Trójstronnej związkowcy i przedstawiciele pracodawców.

 • Nowela budżetu na 2015 r. bez senackich poprawek, teraz trafi do prezydenta

  Senat nie zgłosił w piątek poprawek do nowelizacji tegorocznego budżetu, która przewiduje podniesienie deficytu o 3,9 mld zł. Podobnie zakończyło się głosowanie w sprawie ściśle związanej z budżetem noweli ustawy okołobudżetowej. Obie nowele trafią więc do prezydenta.

 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  ...przełożą się na pieniądze, pomogą nam zmniejszyć deficyt - dodał. Tusk przypomniał, pytany o prognozy wzrostu PKB na ten rok, że parametry tegorocznego budżetu są konserwatywne i ostrożne. Powiedział(...) posiedzenie rządu poświęcone budżetowi na 2011 rok. Wyraził nadzieję, że tego dnia rząd przyjmie projekt przyszłorocznej ustawy budżetowej. (PAP)

 • Polska gospodarka zwiększyła tempo rozwoju. Deficyt finansów publicznych mimo dobrej koniunktury niepokoi ekonomistów

  PKB Polski wyraźnie przyspiesza, a budżet po wrześniu wykazał nadwyżkę. Jednak nawet członkowie rządu przyznają, że Polska nie uniknie ani w tym, ani w przyszłym roku kilkudziesięciomiliardowego deficytu. W obliczu dobrej koniunktury budżet powinien mieć nadwyżkę, a kolejne niedobory mogą osłabić długofalowe tempo wzrostu - uważa Andrzej Rzońca, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

 • .... W projekcie budżetu na ten rok założono, że w grudniu 2012 roku stopa bezrobocia będzie na poziomie 12,3 proc. "Nie mamy zagrożenia dla finansów publicznych w tym roku, nadmierny deficyt w tym roku(...) "potencjału emigracyjnego" Polski znajduje potwierdzenie w znacznie mniejszej skali emigracji, jaka nastąpiła po otwarciu rynków pracy Niemiec i Austrii w maju 2011 r. w porównaniu do otwarcia rynków...

 • To będzie rok bez emocji: Żaden projekt podwyżki nie przejdzie. Przynajmniej do wyborów

  Żaden projekt zakładający podwyżkę danin czy opłat nie dostanie błogosławieństwa kancelarii premiera. Przynajmniej do wyborów - sugerują publicyści "Dziennika Gazety Prawnej".