• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy 2009 pkb

Artykuły na temat: deficyt budżetowy 2009 pkb
 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • Procedura sankcji wobec Hiszpanii i Portugalii za deficyty budżetowe

  Hiszpania i Portugalia nie podjęły odpowiednich działań w reakcji na zalecenia dotyczące korekty ich deficytów budżetowych - uznali we wtorek unijni ministrowie finansów, otwierając tym samym drogę do nałożenia na te kraje sankcji.

 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • USA: Obliczył grecki deficyt, teraz znienawidzony broni się w sądzie

  Gdy w Grecji wybuchł kryzys zadłużenia, Andreas Georgiu, który przez 21 lat pracował w MFW w USA, wyjechał do Aten, by naprawić greckie statystyki. Ale po tym, jak obliczył grecki deficyt, oskarżono go o działanie na szkodę kraju i wytoczono serię procesów.

 • ...kontrolę rosnący deficyt, twierdzi, że nie ma wyjścia i musi podnieść wiek emerytalny. "Naszym celem jest równowaga; osiągnięcie zerowego deficytu budżetowego do 2018 roku" - powiedział minister Woerth. W 2009 roku deficyt budżetowy Francji był na poziomie 7,5 proc. PKB. Rząd chce, aby do 2013 roku deficyt spadł poniżej 3 proc. - pisze agencja Associated Press. Emerytura w wieku 60 lat to nad...

 • Prof. Stanisław Gomułka: W 2017 r. rząd będzie musiał ograniczyć obietnice

  W 2016 roku rząd ma szanse utrzymać deficyt budżetowy w ryzach, bowiem dostanie kilkanaście dodatkowych miliardów złotych z NBP oraz z przetargów na częstotliwości dla telefonii komórkowej. Gorzej będzie w kolejnych latach, szczególnie jeżeli rząd dotrzyma obietnic dotyczących podniesienia kwoty wolnej od podatku.

 • Polska placa jest chora?

  ...optymistycznym komunikatom rządu w Polsce znikają setki tysięcy miejsc pracy i rekordowo przybywa bezrobotnych. PKB to nie wszystko Wzrost PKB na poziomie 1,7 proc. i niski deficyt budżetowy są(...) granice te praktycznie są sobie równe. Rząd z powodu oszczędności budżetowych w 2009 roku nie podniósł progów uprawniających do pomocy społecznej. Następna waloryzacja przewidziana jest dopiero w 2012 roku...

 • Sprawa bez precedensu. UE karze kraje lekceważące zasady budżetowe

  Po decyzji o Brexicie, wszystko ma być przewidywalne w UE. Na to wskazują decyzje podjęte przez ministrów finansów UE oraz wypowiedzi Wolfganga Schäuble po posiedzeniu w Brukseli.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  ...czerwca 2009 roku, a w porównaniu z majem wzrosły o 0,3 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że w ujęciu dwunastomiesięcznym ceny towarów i usług(...) na powoli - powiedział. GUS podał we wtorek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły o 2,3 proc. w stosunku do czerwca 2009 roku, a w porównaniu z majem wzrosły o 0,3 proc. Ekonomiści...

 • PKB w I kwartale 2017 r. wzrósł o 4 proc. rok do roku

  PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie w pierwszym kwartale 2017 r. o 4,0 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku - poinformował w tzw. szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny.