• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy 2010

Artykuły na temat: deficyt budżetowy 2010
 • ...bieżących z zagranicą jest nadal niski, ale rośnie deficyt handlowy i deficyt budżetowy, a dług publiczny bije kolejne rekordy, co stwarza zagrożenie ucieczką kapitału zagranicznego w przypadku istotnego(...)W III kwartale 2010 roku indeks mobilności dla Polski wyniósł 105 pkt, wobec średniej na poziomie 102 pkt dla wszystkich badanych krajów - wynika z badania. "Indeks mobilności odzwierciedlający...

 • USA: Obliczył grecki deficyt, teraz znienawidzony broni się w sądzie

  Gdy w Grecji wybuchł kryzys zadłużenia, Andreas Georgiu, który przez 21 lat pracował w MFW w USA, wyjechał do Aten, by naprawić greckie statystyki. Ale po tym, jak obliczył grecki deficyt, oskarżono go o działanie na szkodę kraju i wytoczono serię procesów.

 • Minister kłamał. Kasuje dodatki na dzieci

  Deficyt budżetowy Wielkiej Brytanii wynosi teraz 11 proc. PKB. Rząd planuje zlikwidować go w pięć lat. Jednym ze sposobów ma być skasowanie dodatków na dzieci.

 • Deficyt budżetu państwa po kwietniu wyniósł 16.700,4 mln zł, czyli 36,2 proc. planu na 2015 r. - podało w piątek w komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • Deficyt polskiego sektora finansów publicznych obniży z 3,2 proc. PKB w 2014 r. do 2,5 proc. w 2015 r. i 2,0 proc. w 2016 r. - ocenia Międzynarodowy Fundusz Walutowy w październikowym monitorze fiskalnym.

 • Kopcińska: W przyszłym roku fundusz wynagrodzeń dla samej budżetówki wzrośnie o ok. 2,4 mld zł

  ...2019 rok" - zaznaczyła. We wtorek Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt budżetu na 2019 rok; założono w nim wzrost PKB o 3,8 proc., inflację na poziomie 2,3 proc., deficyt budżetowy nie większy(...) utrzymywania dyscypliny budżetowej i stałego ograniczania deficytu, co wynika z naszych zobowiązań wobec Unii Europejskiej". - Warto też przypomnieć, że w latach 2016-2017 wynagrodzenia w państwowej sferze...

 • GUS: Deficyt sektora finansów publicznych w 2013 r. wyniósł 4 proc. PKB

  Deficyt sektora finansów publicznych w 2013 r. wyniósł 4 proc. PKB - wynika z piątkowego komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego. Natomiast dług publiczny wyniósł 55,7 proc. PKB. To lepszy wynik niż szacowany wiosną, co wynika m.in. ze zmiany metody liczenia.

 • KE zaleca Polsce reformy rynku pracy i emerytur

  ...dochodzenia Polski do średniookresowego celu deficytu budżetowego na poziomie 1 proc. PKB w 2015 r. KE oceniła, że Polska obniżyła deficyt budżetowy zgodnie z jej rekomendacjami, nie podzieliła jednak(...) Szemeta. Polska ma też jedne z najniższych w UE wydatki na badania i rozwój (0,74 proc. PKB w 2010 r.), słabą współpracę nauki z przemysłem i w rezultacie niską innowacyjność - wymieniła KE. Tymczasem...

 • Deficyt budżetu państwa po maju wyniósł 19.637,7 mln zł, czyli 42,6 proc. planu na 2015 r. - podało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Finansów.