• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy na świecie

Artykuły na temat: deficyt budżetowy na świecie
 • Outsourcing pracowników może skończyć się karami!

  ..., prezes SAZ, winę za zamieszanie z outsourcingiem ponosi w dużym stopniu ustawodawca. - Ustanowienie limitu 18/36, w sytuacji ogromnego deficytu pracowników prowokuje firmy do szukania rozwiązania(...).   - Na świecie outsourcing procesów to gigantyczna i bardzo dochodowa branża. Bo oczywiste jest, że usługa, która polega na przejmowaniu procesu i rozliczaniu za efekt, czyli braniu większej...

 • Deficyt budżetowy może przekroczyć 3 procent PKB

  Zdaniem szefa MF Pawła Szałamachy deficyt w tym roku może incydentalnie przekroczyć 3 proc PKB. Zdaniem analityków, za pieniądze MON rząd będzie kupował węgiel by ratować płynność górnictwa.

 • Wicepremier Pawlak o pensjach Polaków

  ...przyszłoroczny deficyt budżetowy może być mniejszy od zakładanych 45 mld zł, wicepremier ocenił, że "jeżeli będą lepsze wyniki gospodarcze, jeżeli będzie lepszy wzrost gospodarczy, to w oczywisty sposób(...) powiedzieć, bo koniunktura na świecie układa się w sposób bardzo zmienny. Np. w USA dane makroekonomiczne były znacznie poniżej oczekiwań, co skutkowało mocnymi tąpnięciami na giełdzie. To świadczyłoby...

 • Minister finansów: Deficyt wyniesie ok. 25 mld zł

  Deficyt budżetu w tym roku wyniesie ok. 60 proc. całorocznego planu, czyli ok. 25 mld zł, a po sierpniu wpływy z VAT były wyższe o 5 mld zł niż rok temu - poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z Bartoszem Bednarzem i Pawłem Czuryło.

 • Pieniądze w kieszeni za nic, fiński eksperyment bez precedensu w historii świata

  ...i skonsolidujemy system świadczeń społecznych, spadnie jego koszt całkowity. Ewentualny deficyt środków uzupełni się natomiast dodatkowymi podatkami, które jednak - jak zapewniają - nie zduszą wzrostu(...) wydatków budżetowych - bo państwo przecież na wojsko, policję, edukację czy emerytury (dochód podstawowy ich nie zastąpi) wciąż będzie musiało łożyć. Gdybyśmy dochód podstawowy wprowadzili od...

 • Rząd porusza się po cienkiej, wysoko zawieszonej linie

  Przyjęty przez rząd budżet państwa na 2017 r. jest jak cienka, wysoko zawieszona lina, po której trzeba będzie przejść. I to nie będzie bezpieczne. Polska gospodarka ma się całkiem nieźle, dlatego deficyt budżetowy powinien wynosić raczej 2 proc. PKB - uważa dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB: - Nasza sytuacja byłaby wtedy bezpieczniejsza.

 • Szok na rynku pracy

  ...modernizacji zasobów pracy w Polsce - uważa prof. Karpiński. Dotyczy to zwłaszcza deficytowych specjalności w służbie zdrowia (onkolodzy, anestezjolodzy, neurochirurdzy, geriatrzy, a także pielęgniarek(...), niekontrolowana likwidacja znacznej części szkół zawodowych, w tym również kształcących w zawodach deficytowych (pielęgniarki, monterzy samochodów, elektronicy itp.). Opinię profesora potwierdzają szerokie...

 • Po lipcu w budżecie pojawił się deficyt

  - Po lipcu w budżecie pojawił się deficyt, który w kolejnych miesiącach będzie się pogłębiał - powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że na koniec roku raczej nie należy oczekiwać, iż deficyt będzie niższy od założonego w ustawie o 20 mld zł, jak prognozują niektórzy ekonomiści.

 • HSBC przewiduje luźniejszą politykę fiskalną i monetarną

  Zdaniem analityków HSBC, Polska gospodarka kontynuuje relatywnie silny i dobrze zrównoważony wzrost. Zdaniem Agaty Urbańskiej-Giner, ekonomistki HSBC ds. Europy Środkowo Wschodniej wzrostowi gospodarczemu sprzyjać będą wyższe wydatki oraz obniżka podatków i stymulacja monetarna. Niestety ucierpi na tym nasz deficyt, który w następnych latach przekroczy 3 proc. PKB.

 • Polska gospodarka zwiększyła tempo rozwoju. Deficyt finansów publicznych mimo dobrej koniunktury niepokoi ekonomistów

  PKB Polski wyraźnie przyspiesza, a budżet po wrześniu wykazał nadwyżkę. Jednak nawet członkowie rządu przyznają, że Polska nie uniknie ani w tym, ani w przyszłym roku kilkudziesięciomiliardowego deficytu. W obliczu dobrej koniunktury budżet powinien mieć nadwyżkę, a kolejne niedobory mogą osłabić długofalowe tempo wzrostu - uważa Andrzej Rzońca, były członek Rady Polityki Pieniężnej.