• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy pkb

Artykuły na temat: deficyt budżetowy pkb
 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • Deficyt budżetowy w '17 wyniesie ok. 40-41 mld zł - powiedział w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki.

 • Minister kłamał. Kasuje dodatki na dzieci

  Deficyt budżetowy Wielkiej Brytanii wynosi teraz 11 proc. PKB. Rząd planuje zlikwidować go w pięć lat. Jednym ze sposobów ma być skasowanie dodatków na dzieci.

 • Skiba: MF szacuje deficyt sektora finansów w 2016 r. na 2,8-2,9 proc. PKB

  Deficyt sektora finansów publicznych w 2016 roku wyniesie 2,8-2,9 proc. PKB - takie szacunki przedstawił na konferencji prasowej wiceminister finansów Leszek Skiba.

 • Wicepremier Pawlak o pensjach Polaków

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak opowiada się za powiązaniem wzrostu płacy minimalnej ze wzrostem PKB, aby ludzie o najniższych dochodach mogli skorzystać na rozwoju gospodarczym. Taką propozycję jego resort zamierza złożyć w Komisji Trójstronnej.

 • Niewykluczone, że deficyt finansów publicznych w 2014 r. spadnie poniżej 3 proc. PKB, ale nie jest to podstawowy scenariusz MF - zapowiedział PAP minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • Deficyt budżetowy może przekroczyć 3 procent PKB

  Zdaniem szefa MF Pawła Szałamachy deficyt w tym roku może incydentalnie przekroczyć 3 proc PKB. Zdaniem analityków, za pieniądze MON rząd będzie kupował węgiel by ratować płynność górnictwa.

 • Solidarność z budżetówki żąda odmrożenia płac i grozi

  ...odmrożenia płac oraz wyrównania wynagrodzeń pracowników sfery budżetowej o wskaźnik inflacji z poprzednich lat. Argumentują, że poprzez zamrożenie wynagrodzeń, realne płace w jednostkach budżetowych spadły(...) podjęcie szeregu działań, których efekty nie pozwolą przekroczyć poziomu deficytu budżetowego państwa określonego w projekcie ustawy budżetowej na 2012 r. (35 mld zł), a także przyczynią się do...

 • Teresa Czerwińska: Deficyt budżetowy w 2018 r. to ok. 10-11 mld zł

  Ministerstwo Finansów szacuje, że deficyt budżetu za 2018 rok wyniósł 10-11 mld zł - poinformowała dziennikarzy minister finansów Teresa Czerwińska podczas trwającego w KPRM tweetupu.