• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy polski

Artykuły na temat: deficyt budżetowy polski
 • "Gazeta Wyborcza": Bezrobotni ratują deficyt

  Pracy w Polsce nie ma już prawie 1,9 mln osób, a stopa bezrobocia zbliża się do 12 proc. Tymczasem rząd przykręcił kurek z pieniędzmi na staże i szkolenia bezrobotnych, by poprawić dane o deficycie budżetowym - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Deficyt budżetowy w 2017 r. może się zamknąć nawet poniżej 49 mld zł wobec planu 59,3 mld zł - powiedział PAP wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma nadzieję, iż inwestycje wyszły na plus już w II kw. i osiągnęły ok. 4-proc. dynamikę, a w III kw. przyspieszy ona do 5 proc.

 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z kraju Kim Dzong Una. Wojewodowie wycofali już ponad 100 zezwoleń na pobyt czasowy takich osób.

 • Polski budżet ma problem z deficytem. KE odbierze nam fundusze unijne?

  Komisja Europejska może skarcić Polskę, jeśli nie wypełni ona własnej deklaracji zmniejszania deficytu finansów do 1 proc. PKB.

 • Polska placa jest chora?

  ...optymistycznym komunikatom rządu w Polsce znikają setki tysięcy miejsc pracy i rekordowo przybywa bezrobotnych. PKB to nie wszystko Wzrost PKB na poziomie 1,7 proc. i niski deficyt budżetowy są(...) wszystkich wydatków, polski deficyt budżetu państwa był na poziomie 5,6 proc. PKB (ok. 75,3 mld zł). Rząd planował w lutym 2010, iż poziom deficytu powróci do poziomu poniżej 3 proc. PKB począwszy od 2012

 • Niewykluczone, że deficyt finansów publicznych w 2014 r. spadnie poniżej 3 proc. PKB, ale nie jest to podstawowy scenariusz MF - zapowiedział PAP minister finansów Mateusz Szczurek.

 • KE zaleca Polsce reformy rynku pracy i emerytur

  ...dochodzenia Polski do średniookresowego celu deficytu budżetowego na poziomie 1 proc. PKB w 2015 r. KE oceniła, że Polska obniżyła deficyt budżetowy zgodnie z jej rekomendacjami, nie podzieliła jednak(...) rekomendacji komisarz UE ds. zatrudnienia Laszlo Andor. KE nawołuje też polski rząd do większej ambicji w reformowaniu systemu emerytalnego, m.in. do wygaszenia specjalnych systemów emerytalnych dla górników...

 • Deficyt budżetowy może przekroczyć 3 procent PKB

  Zdaniem szefa MF Pawła Szałamachy deficyt w tym roku może incydentalnie przekroczyć 3 proc PKB. Zdaniem analityków, za pieniądze MON rząd będzie kupował węgiel by ratować płynność górnictwa.

 • ...bieżących z zagranicą jest nadal niski, ale rośnie deficyt handlowy i deficyt budżetowy, a dług publiczny bije kolejne rekordy, co stwarza zagrożenie ucieczką kapitału zagranicznego w przypadku istotnego(...)W III kwartale 2010 roku indeks mobilności dla Polski wyniósł 105 pkt, wobec średniej na poziomie 102 pkt dla wszystkich badanych krajów - wynika z badania. "Indeks mobilności odzwierciedlający...

 • Deficyt polskiego sektora finansów publicznych obniży z 3,2 proc. PKB w 2014 r. do 2,5 proc. w 2015 r. i 2,0 proc. w 2016 r. - ocenia Międzynarodowy Fundusz Walutowy w październikowym monitorze fiskalnym.