• Informacje na temat:

  deficyt budzetowy w europie

Artykuły na temat: deficyt budzetowy w europie
 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Minister finansów: Deficyt wyniesie ok. 25 mld zł

  Deficyt budżetu w tym roku wyniesie ok. 60 proc. całorocznego planu, czyli ok. 25 mld zł, a po sierpniu wpływy z VAT były wyższe o 5 mld zł niż rok temu - poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z Bartoszem Bednarzem i Pawłem Czuryło.

 • ...pracy Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji z chwilą akcesji Polski do UE" - dodał. Zgodnie z najbardziej aktualnymi danymi GUS szacuje się, że w końcu 2010 roku w Europie przebywało czasowo ok(...). W projekcie budżetu na ten rok założono, że w grudniu 2012 roku stopa bezrobocia będzie na poziomie 12,3 proc. "Nie mamy zagrożenia dla finansów publicznych w tym roku, nadmierny deficyt w tym roku...

 • Po lipcu w budżecie pojawił się deficyt

  - Po lipcu w budżecie pojawił się deficyt, który w kolejnych miesiącach będzie się pogłębiał - powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że na koniec roku raczej nie należy oczekiwać, iż deficyt będzie niższy od założonego w ustawie o 20 mld zł, jak prognozują niektórzy ekonomiści.

 • ...tempa wzrostu PKB czy rozmiaru deficytu budżetowego sugerują jednak, że szanse na "niespodziankę" i serię korekt szacunków są całkiem pokaźne. We wtorek dowiedzieliśmy się o dwóch inicjatywach(...), podobnie z resztą jak na parkietach w Europie Zachodniej. WIG20 zyskał 2 proc. i zatrzymał się dokładnie na wysokości średniej kroczącej z 200 sesji, którą ostatni raz indeksowi udało się przebić w grudniu...

 • Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2015 rok

  Rząd przyjął stępnie projekt budżetu na 2015 rok - poinformowała PAP rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż. MF planowało deficyt w wysokości 46 mld 80 mln zł, dochody na poziomie 297 mld 252 mln zł 925 tys. zł, a wydatki - 343 mld 332 mln 925 tys. zł.

 • Trzech Króli dniem wolnym od pracy

  ...zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań(...) gospodarczą o ponad 4,2 mld zł. Przy tym wielkość ta dotyczy wyłącznie podmiotów, które zatrudniają więcej niż 50 pracowników. Polacy są jedną z bardziej zapracowanych narodowości w Europie, w której...

 • Polska gospodarka zwiększyła tempo rozwoju. Deficyt finansów publicznych mimo dobrej koniunktury niepokoi ekonomistów

  PKB Polski wyraźnie przyspiesza, a budżet po wrześniu wykazał nadwyżkę. Jednak nawet członkowie rządu przyznają, że Polska nie uniknie ani w tym, ani w przyszłym roku kilkudziesięciomiliardowego deficytu. W obliczu dobrej koniunktury budżet powinien mieć nadwyżkę, a kolejne niedobory mogą osłabić długofalowe tempo wzrostu - uważa Andrzej Rzońca, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...budżet na 2012 r. zakłada bowiem oszczędności w wysokości 11,3 miliarda euro, określane jako "największe od II wojny światowej". Jeśli zamierzenia zostaną zrealizowane, to deficyt budżetowy(...). - Wiele firm sięgnie po pracowników tymczasowych ze względu na chęć dokończenia projektu czy wykonania zlecenia - zauważa Agnieszka Cybulska. Z listy zawodów deficytowych z pewnością nie znikną...

 • Inflacja w centrum uwagi polskiej gospodarki

  Zarówno Rada Polityki Pieniężnej, jak i Europejski Bank Centralny nie spieszą się z zaostrzaniem polityki monetarnej. Kwestia inflacji będzie jednak w najbliższym czasie najistotniejszym tematem w polskiej gospodarce.Na to się na razie nie zanosi, bo ekonomiści zgodnie przyznają, że i w tym, i w przyszłym roku wzrost gospodarczy będzie powyżej 4 proc. W dalszej perspektywie natomiast liczyć się będzie stabilność budżetu w razie ewentualnego pogorszenia koniunktury.