• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy w latach

Artykuły na temat: deficyt budżetowy w latach
 • Budżetówka poczuła zapach pieniędzy. Wszyscy domagają się podwyżek

  Starczewska-Krzysztoszek, ekspert Lewiatana. I studzi zapędy związkowców podkreślając, że mimo odnotowania nadwyżki budżetowej teraz, to pod koniec roku i tak będziemy mieli do czynienia z deficytem...

 • Procedura sankcji wobec Hiszpanii i Portugalii za deficyty budżetowe

  Hiszpania i Portugalia nie podjęły odpowiednich działań w reakcji na zalecenia dotyczące korekty ich deficytów budżetowych - uznali we wtorek unijni ministrowie finansów, otwierając tym samym drogę do nałożenia na te kraje sankcji.

 • Minister kłamał. Kasuje dodatki na dzieci

  Deficyt budżetowy Wielkiej Brytanii wynosi teraz 11 proc. PKB. Rząd planuje zlikwidować go w pięć lat. Jednym ze sposobów ma być skasowanie dodatków na dzieci.

 • Rzońca: W negatywnym scenariuszu deficyt budżetowy w 2018 roku może wynieść 100 mld zł

  Rządowe wydatki na już działający program 500+, procedowane obniżenie wieku emerytalnego czy zapowiadane podniesienie kwoty wolnej od podatku to łącznie kwota ponad 50 mld zł. Podatek bankowy zapewni jedynie ok. 5 mld zł, podatek od sprzedaży detalicznej - 1 mld zł. Tymczasem deficyt planowany już na ten rok wynosi niemal 55 mld zł. Oznacza to, że jeśli rządowi nie uda się uszczelnić systemu

 • ​Władze "S" domagają się co najmniej 9-proc. podwyżki w budżetówce

  ...założeń budżetowych na rok 2015, by średnioroczny wzrost wynagrodzeń dla pracowników tej sfery wyniósł co najmniej 9 procent. "Jest to wezwanie wystosowane w duchu dialogu" - napisali członkowie władz(...) nadmiernego deficytu, której wprowadzenie w 2009 r. leżało u podstaw decyzji rządu dotyczącej zamrożenia płac w sferze budżetowej. - Oznacza to, że dalsze odmawianie podnoszenia wynagrodzeń nie jest...

 • Ekspert: Projekt ustawy budżetowej to zagranie przedwyborcze

  Zdaniem Ignacego Morawskiego, zatwierdzony wstępnie projekt ustawy budżetowej z blisko 55 mld zł deficytu to zagranie przedwyborcze. Według eksperta, przy obecnej dobrej koniunkturze nie ma powodów do powiększania dziury budżetowej, a powinno się szukać oszczędności.

 • Pracownicy budżetówki żądali odmrożenia płac

  Bryła lodu symbolizująca zamrożenie płac w sektorze budżetowym stanęła w poniedziałek przed budynkiem Ministerstwa Finansów. W demonstracji wzięło udział kilkaset osób. Akcję przygotował Międzybranżowy Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej.

 • Deficyt budżetowy może przekroczyć 3 procent PKB

  Zdaniem szefa MF Pawła Szałamachy deficyt w tym roku może incydentalnie przekroczyć 3 proc PKB. Zdaniem analityków, za pieniądze MON rząd będzie kupował węgiel by ratować płynność górnictwa.

 • Solidarność z budżetówki żąda odmrożenia płac i grozi

  ...odmrożenia płac oraz wyrównania wynagrodzeń pracowników sfery budżetowej o wskaźnik inflacji z poprzednich lat. Argumentują, że poprzez zamrożenie wynagrodzeń, realne płace w jednostkach budżetowych spadły w ostatnich czterech latach o przeszło 16 proc. Szukasz pracy? Przejrzyj oferty w serwisie Praca INTERIA.PL - Naprawdę nie chcemy cudów. Większość z nas otrzymuje ok. 1,5 tys. zł brutto. W części...

 • Jeśli chodzi o nominalny deficyt budżetu państwa, to na koniec tego roku może być poniżej 40 mld zł - poinformował Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister finansów i rozwoju.