• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy w polsce

Artykuły na temat: deficyt budżetowy w polsce
 • "Gazeta Wyborcza": Bezrobotni ratują deficyt

  Pracy w Polsce nie ma już prawie 1,9 mln osób, a stopa bezrobocia zbliża się do 12 proc. Tymczasem rząd przykręcił kurek z pieniędzmi na staże i szkolenia bezrobotnych, by poprawić dane o deficycie budżetowym - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapewniał w Brukseli, że Polska będzie utrzymywała dyscyplinę budżetową. Wątpliwości ma Komisja Europejska, która prognozuje wzrost deficytu w przyszłym roku powyżej dozwolonego poziomu 3 procent PKB.

 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  ...inspektorów pracy kontroli w przedsiębiorstwach wykazało zatrudnianie obywateli Korei Północnej * 1,68 mld dol. według szacunków ekspertów wyniósł w 2017 r. deficyt budżetowy Korei Północnej z powodu(...)-Demokratycznej (KRLD) pracującym w Polsce - dodaje biuro rzecznika prasowego MSZ. Jak słyszymy w Głównym Inspektoracie Pracy (GIP), wycofywanie zezwoleń na pobyt czasowy to kolejny etap dłuższego procesu...

 • Deficyt budżetowy w 2017 r. może się zamknąć nawet poniżej 49 mld zł wobec planu 59,3 mld zł - powiedział PAP wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma nadzieję, iż inwestycje wyszły na plus już w II kw. i osiągnęły ok. 4-proc. dynamikę, a w III kw. przyspieszy ona do 5 proc.

 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Skiba: MF szacuje deficyt sektora finansów w 2016 r. na 2,8-2,9 proc. PKB

  Deficyt sektora finansów publicznych w 2016 roku wyniesie 2,8-2,9 proc. PKB - takie szacunki przedstawił na konferencji prasowej wiceminister finansów Leszek Skiba.

 • KE zaleca Polsce reformy rynku pracy i emerytur

  KE w rekomendacjach gospodarczych dla krajów UE zaleciła Polsce m.in. zwiększenie aktywności zawodowej kobiet poprzez lepszą opiekę nad dziećmi, wygaszanie górniczych emerytur i zmniejszanie bezrobocia młodych. Ma być też mniej biurokracji i więcej inwestycji.

 • Minister finansów: Deficyt wyniesie ok. 25 mld zł

  Deficyt budżetu w tym roku wyniesie ok. 60 proc. całorocznego planu, czyli ok. 25 mld zł, a po sierpniu wpływy z VAT były wyższe o 5 mld zł niż rok temu - poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z Bartoszem Bednarzem i Pawłem Czuryło.

 • Jedynie 8 proc. Polaków ocenia ryzyko utraty pracy jako duże. 72 proc. uważa, że może znaleźć porównywalną pracę, a 81 proc. zupełnie inną, w ciągu pół roku - wynika z badania "Monitor Rynku Pracy" agencji Randstad, które w Polsce przeprowadzono po raz pierwszy.

 • Sejm przyjął sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok

  Sejm przyjął w czwartek sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. i udzielił rządowi absolutorium. Jednocześnie zwrócił się w uchwale do dysponentów poszczególnych części budżetowych o podjęcie działań mających na celu usunięcie nieprawidłowości wskazanych przez NIK.