• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy w polsce 2009

Artykuły na temat: deficyt budżetowy w polsce 2009
 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  ...inspektorów pracy kontroli w przedsiębiorstwach wykazało zatrudnianie obywateli Korei Północnej * 1,68 mld dol. według szacunków ekspertów wyniósł w 2017 r. deficyt budżetowy Korei Północnej z powodu(...)-Demokratycznej (KRLD) pracującym w Polsce - dodaje biuro rzecznika prasowego MSZ. Jak słyszymy w Głównym Inspektoracie Pracy (GIP), wycofywanie zezwoleń na pobyt czasowy to kolejny etap dłuższego procesu...

 • Nadchodzi era droższego pieniądza. "Trumponomika" uderzy także w Polskę

  Im bardziej nowy prezydent Stanów Zjednoczonych będzie zwiększał deficyt budżetowy, tym mocniej Rezerwa Federalna może podnosić stopy procentowe. To odbije się zaś na innych rynkach, także na polskim.

 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Prof. Stanisław Gomułka: W 2017 r. rząd będzie musiał ograniczyć obietnice

  W 2016 roku rząd ma szanse utrzymać deficyt budżetowy w ryzach, bowiem dostanie kilkanaście dodatkowych miliardów złotych z NBP oraz z przetargów na częstotliwości dla telefonii komórkowej. Gorzej będzie w kolejnych latach, szczególnie jeżeli rząd dotrzyma obietnic dotyczących podniesienia kwoty wolnej od podatku.

 • ​Władze "S" domagają się co najmniej 9-proc. podwyżki w budżetówce

  ...nadmiernego deficytu, której wprowadzenie w 2009 r. leżało u podstaw decyzji rządu dotyczącej zamrożenia płac w sferze budżetowej. - Oznacza to, że dalsze odmawianie podnoszenia wynagrodzeń nie jest(...) założeń budżetowych na rok 2015, by średnioroczny wzrost wynagrodzeń dla pracowników tej sfery wyniósł co najmniej 9 procent. "Jest to wezwanie wystosowane w duchu dialogu" - napisali członkowie władz...

 • Porażająca wielkość długu publicznego w Polsce

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie zanotowałyby deficytu. W efekcie dzisiaj na każdego mieszkańca Polski przypada 28 755 zł jawnego długu publicznego i dodatkowo ponad 80 tys. zł ukrytego długu publicznego.

 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • Budżet: Gospodarki rynków wschodzących hamują. Polskę czeka twarde lądowanie?

  Jeśli gospodarki rynków wschodzących wyhamują, Polskę czeka twarde lądowanie. Nowy rząd stanie przed dylematem: trzymać za wszelką cenę dyscyplinę finansów czy ją poluzować, by wspierać wzrost.

 • Student - absolwent - bezrobotny

  Co trzecia osoba bez pracy w Polsce jest w wieku 25-34 lat. Dotyczy to również dużych miast, np. Warszawy. Mści się masowa likwidacja szkół zawodowych i techników w ostatnich 10 latach. Z lawinowo rosnącą liczbą bezrobotnych absolwentów szkół wyższych i liceów rząd nie wie co zrobić.

 • Kukiz'15 o budżecie: Wydajemy więcej niż mamy

  - Polska mogłaby mieć nadwyżkę budżetową, ale wydajemy więcej niż mamy- mówił podczas debaty budżetowej w Sejmie poseł Grzegorz Długi z Kukiz'15.