• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy w polsce 2013 prognoza na 2014

Artykuły na temat: deficyt budżetowy w polsce 2013 prognoza na 2014
 • Skiba: MF szacuje deficyt sektora finansów w 2016 r. na 2,8-2,9 proc. PKB

  Deficyt sektora finansów publicznych w 2016 roku wyniesie 2,8-2,9 proc. PKB - takie szacunki przedstawił na konferencji prasowej wiceminister finansów Leszek Skiba.

 • Prognoza: Polską gospodarkę czekają burze!

  Zdaniem analityków polityka pieniężna będzie główną kwestią kształtującą sytuację na rynkach finansowych w 2016 r. Co ważne, stopy procentowe zaczną rosnąć a dolar nadal pozostanie mocny. W Polsce kluczowa będzie kwestia utrzymania deficytu budżetowego co wpłynie na naszą wiarygodność finansową i kurs złotego.

 • W 2015 r. w Polsce spowolnią inwestycje, pojawi się deficyt siły roboczej

  W 2015 r. w Polsce będziemy obserwować spowolnienie inwestycji. Jednocześnie pojawi się deficyt siły roboczej - liczba osób wchodzących na rynek pracy będzie niższa niż liczba osób z niego wychodzących - to trendy, które prognozują DNB Bank Polska i Deloitte.

 • Wielki krok Polski do euro

  Minister finansów Mateusz Szczurek oczekuje, iż Komisja Europejska już w tym roku zdejmie z Polski procedurę nadmiernego deficytu. Szef MF szacuje, że deficyt spadnie w 2015 roku do 2,7 proc. PKB, a gospodarka Polski wzrośnie przynajmniej o 3,4 proc.

 • Budżet na 2015: Czy nowy rząd rozluźni politykę fiskalną?

  Z powodu zmiany rządu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w tym tygodniu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier Morawiecki słusznie zwraca uwagę na potrzebę inwestycji i dalszej budowy kapitału krajowego, zamiast konsumpcji finansowanej długiem, w szczególności zagranicznym. Niestety rząd w ramach programu "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • GUS podał słabe dane o PKB za III kwartał

  Nieoczekiwanie nawet dla sporej części pesymistycznie nastawionych ekonomistów, polska gospodarka w trzecim kwartale mocno wyhamowała. Według wstępnych wyliczeń GUS, tempo jej wzrostu wyniosło zaledwie 2,5 proc., choć spodziewano się zwyżki o 2,9 proc. To wynik najsłabszy od trzeciego kwartału 2013 r., gdy PKB wzrósł o 1,8 proc.

 • Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Poprawa ściągalności podatków może w 2017 r. przynieść budżetowi więcej niż 10 mld zł, które zaplanował rząd - ocenił dla PAP Leszek Skiba, wiceminister finansów. Dodał, że zmiana dotycząca wpływów z LTE zbliża prognozę deficytu sektora w tym roku do 2,8 proc. PKB.

 • Sejm przyjął sprawozdanie z wykonania budżetu za 2014

  Sejm zatwierdził sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za 2014 r. oraz udzielił rządowi absolutorium. NIK i eksperci wytykają naszym finansom publicznym małą skuteczność w ściąganiu należności.

 • Analiza Interii: PKB w Polsce rośnie szybciej niż zakładano. Czy 2016 rok będzie jeszcze lepszy?

  Główny Urząd Statystyczny określił szacunkową wysokość wzrostu PKB za 2015 rok na poziomie 3,6 proc., co jest prognozą lepszą od rynkowego konsensusu (3,5 proc.). Czy rok 2016 będzie jeszcze lepszy? Zapytaliśmy ekonomistów co może wspierać wzrost gospodarczy w br., a także jakie są główne zagrożenia, które sprawią, że optymistyczny scenariusz nie zostanie zrealizowany.