• Informacje na temat:

  deficyt budżetowy w polsce aktualny

Artykuły na temat: deficyt budżetowy w polsce aktualny
 • ...pracy Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji z chwilą akcesji Polski do UE" - dodał. Zgodnie z najbardziej aktualnymi danymi GUS szacuje się, że w końcu 2010 roku w Europie przebywało czasowo ok(...). W projekcie budżetu na ten rok założono, że w grudniu 2012 roku stopa bezrobocia będzie na poziomie 12,3 proc. "Nie mamy zagrożenia dla finansów publicznych w tym roku, nadmierny deficyt w tym roku...

 • Drugie czytanie budżetu na 2018 rok

  Dochody budżetu w 2018 r. będą wyższe o 3,5 proc., dzięki m.in. działaniom nakierowanym na odbudowę wpływów podatkowych - mówił przewodniczący komisji finansów publicznych Jacek Sasin (PiS) podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2018 r. - Platforma nie może poprzeć budżetu "dla rodziny PiS" i rodziny Radia Maryja" - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Złożył wniosek o odrzucenie projektu, ale także złożył poprawki zwiększające nakłady na ochronę zdrowia.

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...budżet na 2012 r. zakłada bowiem oszczędności w wysokości 11,3 miliarda euro, określane jako "największe od II wojny światowej". Jeśli zamierzenia zostaną zrealizowane, to deficyt budżetowy(...) szwaczek. Również problemy związane z niedoborem kadry IT to ciągle aktualny temat, więc pojawia się wiele ogłoszeń adresowanych do programistów czy administratorów sieci. Według raportu HSBC, Europa...

 • RPP: Wzrost deficytu w 2016 r. oznacza ryzyko procedury nadmiernego deficytu

  Według szacunków NBP, w 2016 roku nastąpi widoczny wzrost deficytu strukturalnego - do 3,4 proc. PKB. Oznacza to ryzyko ponownego objęcia Polski w przyszłości unijną procedurą nadmiernego deficytu - uważa RPP.

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  ...pośrednictwa pracy Ontos. Oczywiście istnieje lista zawodów, które zyskały miano deficytowych zarówno nad Tamizą, jak i nad Renem. Jednak nawet przedstawiciele tych profesji mogą mieć "pod górkę" ze(...), bo rząd Davida Camerona zapowiedział "łatanie" deficytu budżetowego. Jednym ze sposobów uzdrowienia finansów ma być redukcja etatów w sektorze publicznym. Choć proces ten jest zaplanowany na kilka lat...

 • Prof. R. Bugaj: Polska nie jest przygotowana na powrót kryzysu?

  Prof. Ryszard Bugaj uważa, że polski rząd nie jest dość mocno skoncentrowany na scenariuszu ewentualnego powrotu recesji. Jego zdaniem Polska skupia się na realizacji bieżących celów politycznych. Realizacja negatywnego scenariusza może skutkować osłabieniem złotego.

 • Ministerstwo Finansów rewiduje założenia budżetowe

  Polska gospodarka urośnie w tym roku o 3,4 procent, a przyszłym o 3,6 procent PKB. Tak wynika z nowych szacunków Ministerstwa Finansów. Są one podstawą do prac nad przyszłorocznym budżetem.

 • Rząd szykuje nam maksymalny deficyt

  Deficyt budżetu w 2017 roku nie przekroczy 59-59,5 mld zł. MF zrewidowało prognozę wzrostu w tym roku do 3,4 proc., a w przyszłym do 3,6 proc. - wynika z nieoficjalnych informacji o kształcie przyszłorocznego budżetu, do którego dotarł "Puls Biznesu".

 • Prognoza: Polską gospodarkę czekają burze!

  Zdaniem analityków polityka pieniężna będzie główną kwestią kształtującą sytuację na rynkach finansowych w 2016 r. Co ważne, stopy procentowe zaczną rosnąć a dolar nadal pozostanie mocny. W Polsce kluczowa będzie kwestia utrzymania deficytu budżetowego co wpłynie na naszą wiarygodność finansową i kurs złotego.

 • Czy Polska spełni warunki premiera do przyjęcia euro?

  W debacie publicznej cyklicznie pojawiają się spekulacje i dyskusje dotyczące wejścia Polski do strefy euro. Premier Morawiecki zasugerował niedawno, że przyjęcie wspólnej waluty będzie rozważane, m.in. gdy zaobserwujemy istotny wzrost wydajności pracy w Polsce.