• Informacje na temat:

  deficyt handlowy

Artykuły na temat: deficyt handlowy
 • Biedronka: Podwyżki płac w wielkich miastach

  Sieci handlowe coraz dotkliwiej zaczynają odczuwać deficyt dobrze wykwalifikowanych pracowników. Być może pójdą w ślad za Biedronką, która podniosła płace pracownikom zatrudnionym w największych miastach - podwyżki otrzymały osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych m.in. Warszawie, Gdańsku, Poznaniu oraz Wrocławiu.

 • Ministerstwo Gospodarki w miesięcznym raporcie makroekonomicznym podwyższyło prognozę deficytu handlowego w 2014 roku do 1,3 mld euro z 600 mln euro szacowanego przed miesiącem.

 • Bunt Biedronek. Co o rynku pracy mówią protesty w marketach?

  Dobre zarobki w handlu to mit - uważają pracownicy sieci handlowych i 2 maja organizują protest. Sprawdziliśmy, kto i kiedy będzie walczyć o podwyżki i jak zmieniła się sytuacja pracowników.

 • Zaskakujące dane o naszym deficycie handlowym

  Opublikowany przez NBP styczniowy odczyt salda na rachunku bieżącym zaskoczył niezwykłą skalą poprawy (i dzięki temu jest bardziej spójny z utrzymującym się od listopada odbiciem zamówień z za granicy według PMI).

 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • Deficyt w obrotach bieżących w II kwartale 2014 roku wyniósł 553 mln euro i był o 190 mln euro większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował we wtorek Narodowy Bank Polski w raporcie na temat bilansu płatniczego Polski.

 • ...z organizacją pracy zespołowej. - Ludzie generalnie nie umieją ze sobą rozmawiać. To poważny deficyt, który wpływa także na produktywność. Nie wystarczy struktura zarządzania. Aby bowiem dobrze ze sobą...

 • Deficyt obrotów bieżących w lipcu okazał się wyraźnie wyższy od prognoz (1,66 mld EUR; skumulowany za ostatnie 12 miesięcy -0,3% PKB vs. -0,1% PKB w czerwcu) przy głębokim obniżeniu dynamiki eksportu (1% r/r vs. 10,9% r/r w czerwcu) i silnym wzroście importu (6,9% r/r vs. 10% r/r w czerwcu).

 • Wpływ handlu międzynarodowego na płace i zatrudnienie

  ...eksport i import oraz wysoki deficyt w handlu zagranicznym wpłynęły na poziom zatrudnienia i wynagrodzeń? Wielu ekonomistów twierdzi, że rosnący udział handlu zagranicznego w PKB ma większy wpływ na(...) handlu międzynarodowego. Postuluje ona badanie związków między cenami dóbr handlowych a płacami. Oznacza to, że płace zależą od ceny dóbr będących przedmiotem wymiany. Jeśli w wyniku handlu spada cena...

 • Polska miała deficyt w handlu zagranicznym w wysokości 1,5 mld zł

  W okresie styczeń-maj 2018 r. Polska miała ujemne saldo obrotów w handlu zagranicznym w wysokości 1,5 mld zł, wobec nadwyżki w tym samym okresie ub. r. w wysokości 4,6 mld zł - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Ponad jedna czwarta polskiego eksportu trafiła do Niemiec.