• Informacje na temat:

  deficyt strefy euro

Artykuły na temat: deficyt strefy euro
 • Deficyt talentów na świecie

  ...czeladniczym, takie jak Niemcy, Szwajcaria i Austria, znacznie lepiej sobie radzą z problemem niedopasowania na rynku pracy. W Niemczech współczynnik ten wynosi 7,6% a w Szwajcarii 3 %. Dla strefy Euro(...) wyzwanie dla światowej gospodarki. Analitycy wskazują, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom bezrobocie wśród młodych w Europie (aktualny poziom wynosi w całej Unii 21,2%) może nie być jedynie...

 • Komorowski: Polska nie jest gotowa, by wejść do strefy euro

  Obecnie nie ma możliwości wejścia Polski do strefy euro, konieczne spełnienie kryteriów z Maastricht - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że są one ważne z punktu widzenia jakości polskiej gospodarki.

 • Przyjęcie euro: Czy przyjdą podwyżki?

  Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty tak szybko, jak będzie to możliwe. Tymczasem temat zamiany złotego na euro wciąż budzi spore kontrowersje wśród opinii publicznej. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

 • - Temat przystąpienia Polski do strefy euro trzeba odczarować, bo wkrótce może się okazać, że prawdziwa UE będzie w strefie euro, a my będziemy mogli tylko przejeżdżać przez granice bez paszportów - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty dot. gospodarki.

 • Dlaczego rynek pracy w Hiszpanii nie działa

  ...jednak nie na konieczność reform lecz raczej na ich brak - przede wszystkim na rekordowe bezrobocie. Choć skala recesji w Hiszpanii w latach 2008-2009 nie odbiegała od tej, jaką notowano w krajach strefy euro, to hiszpański rynek pracy doświadczył prawdziwego tsunami.

 • Zaskakujące dane o naszym deficycie handlowym

  Opublikowany przez NBP styczniowy odczyt salda na rachunku bieżącym zaskoczył niezwykłą skalą poprawy (i dzięki temu jest bardziej spójny z utrzymującym się od listopada odbiciem zamówień z za granicy według PMI).

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  Walka o wyższą płacę minimalną stała się dla polityków w Polsce symbolem dbania o dobrobyt pracowników. Problem w tym, że szybkie podwyższanie płacy minimalnej zabija miejsca pracy, wypycha wielu pracowników z legalnego zatrudnienia do szarej strefy, a w efekcie, zwiększa oficjalne bezrobocie, biedę i dziurę w finansach publicznych.

 • Konstytucja kluczowa dla naszego euro

  Polska może spełnić ekonomiczne kryteria wejścia do strefy euro, ale nie ma szans, by w najbliższych latach udało się spełnić drugi warunek naszego członkostwa - zmianę konstytucji - uważa główny ekonomista Ministerstwa Finansów Ludwik Kotecki.

 • Irlandia zachęca swoich emigrantów do powrotu

  ...największy odsetek liczby emigrantów w stosunku do liczby ludności spośród wszystkich dotkniętych problemami finansowymi państw strefy euro.  Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT Szczególnie(...). W zeszłym roku kraj opuścił unijny program pomocowy, wrócił na rynek obligacji i jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek strefy euro. Rząd liczy, że to zachęci do powrotu, nawet pomimo...

 • Polski budżet ma problem z deficytem. KE odbierze nam fundusze unijne?

  Komisja Europejska może skarcić Polskę, jeśli nie wypełni ona własnej deklaracji zmniejszania deficytu finansów do 1 proc. PKB.