• Informacje na temat:

  deficyt strefy euro

Artykuły na temat: deficyt strefy euro
 • Deficyt talentów na świecie

  ...czeladniczym, takie jak Niemcy, Szwajcaria i Austria, znacznie lepiej sobie radzą z problemem niedopasowania na rynku pracy. W Niemczech współczynnik ten wynosi 7,6% a w Szwajcarii 3 %. Dla strefy Euro(...) wyzwanie dla światowej gospodarki. Analitycy wskazują, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom bezrobocie wśród młodych w Europie (aktualny poziom wynosi w całej Unii 21,2%) może nie być jedynie...

 • 20 lat strefy euro. Wnioski dla Polski

  Mijają dwie dekady, od kiedy została wprowadzona wspólna waluta. Początkowo wyraźnie pomogła ona krajom, które ją przyjęły, jednak po 10 latach stała dla nich systemowym zagrożeniem. Ciekawostką jest natomiast fakt, że Polska, pozostając w przedpokoju strefy euro, ma komfortową sytuację - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Przyjęcie euro: Czy przyjdą podwyżki?

  Polska zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty tak szybko, jak będzie to możliwe. Tymczasem temat zamiany złotego na euro wciąż budzi spore kontrowersje wśród opinii publicznej. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

 • Praktycznie nie ma szans, by Grecja weszła na ścieżkę stałego wzrostu gospodarczego. A to będzie oznaczać niekończące się problemy z obsługą długu, widmo kolejnego bankructwa i dalsze ubożenie społeczeństwa. Żadne oszczędności budżetowe czy doraźna pomoc nie zatrzymają tego procesu, gdyż problem Grecji leży zupełnie gdzie indziej - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Dlaczego rynek pracy w Hiszpanii nie działa

  ...jednak nie na konieczność reform lecz raczej na ich brak - przede wszystkim na rekordowe bezrobocie. Choć skala recesji w Hiszpanii w latach 2008-2009 nie odbiegała od tej, jaką notowano w krajach strefy euro, to hiszpański rynek pracy doświadczył prawdziwego tsunami.

 • Komorowski: Polska nie jest gotowa, by wejść do strefy euro

  Obecnie nie ma możliwości wejścia Polski do strefy euro, konieczne spełnienie kryteriów z Maastricht - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że są one ważne z punktu widzenia jakości polskiej gospodarki.

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  Walka o wyższą płacę minimalną stała się dla polityków w Polsce symbolem dbania o dobrobyt pracowników. Problem w tym, że szybkie podwyższanie płacy minimalnej zabija miejsca pracy, wypycha wielu pracowników z legalnego zatrudnienia do szarej strefy, a w efekcie, zwiększa oficjalne bezrobocie, biedę i dziurę w finansach publicznych.

 • - Temat przystąpienia Polski do strefy euro trzeba odczarować, bo wkrótce może się okazać, że prawdziwa UE będzie w strefie euro, a my będziemy mogli tylko przejeżdżać przez granice bez paszportów - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty dot. gospodarki.

 • Irlandia zachęca swoich emigrantów do powrotu

  ...największy odsetek liczby emigrantów w stosunku do liczby ludności spośród wszystkich dotkniętych problemami finansowymi państw strefy euro.  Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT Szczególnie(...). W zeszłym roku kraj opuścił unijny program pomocowy, wrócił na rynek obligacji i jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek strefy euro. Rząd liczy, że to zachęci do powrotu, nawet pomimo...

 • Przedwyborcza debata w Polsce zbiega się z 20. rocznicą utworzenia strefy euro i 10. rocznicą wejścia do niej naszego południowego sąsiada - Słowacji. Polski rząd jednak nie bierze pod uwagę przystąpienia do strefy euro w perspektywie najbliższych lat, co jasno wynika z deklaracji premiera Morawieckiego. Dlaczego?