• Informacje na temat:

  deficyty budżetowe w polsce

Artykuły na temat: deficyty budżetowe w polsce
 • Apel o przedstawienie źródeł finansowania tzw. nowej piątki PiS

  Nie było od czasów Gierka takiej eksplozji wydatków w jednym roku, jaką planuje na 2020 rok PiS - zapowiedział w Toruniu lider partii Teraz! Ryszard Petru. Ocenił, że propozycje z tzw. piątki Kaczyńskiego zagrażają stabilności polskiej gospodarki. Tymczasem w 2020 r. deficyt sektora finansów publicznych nieco wzrośnie, ale na pewno nie przekroczy 3 proc. PKB - powiedział wczoraj Michał Dworczyk, szef KPRM.

 • FOR: Polski dług powstał przez ostatnie 15 lat!

  Prawie połowa naszego długu publicznego powstała w ciągu ostatnich 15 lat. Jeszcze w 2000 roku polski dług publiczny wynosił 359 mld zł (w cenach stałych z 2010 roku), a do końca 2015 roku osiągnął poziom 859 mld zł.

 • Premier Beata Szydło: Nie ma planów wprowadzenia euro w Polsce

  Nie ma planów wprowadzenia euro; dla Polski korzystne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotówce - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło w rozmowie z internautami.

 • FOR: Analiza systemu emerytalnego w Polsce. Mity o OFE

  OFE: Analiza Forum Obywatelskiego Rozwoju autorstwa Pawła Wieprzowskiego pt: Sukces chilijskiego systemu emerytalnego a popularne mity. W trakcie dyskusji nad zmianami w polskim systemie emerytalnym często pojawiały się nieprawdziwe informacje na temat filaru kapitałowego. Zdaniem analityka FOR program nie uzasadnia tezy o jego klęsce.

 • Stan finansów publicznych poprawia się, ale przed zmianą ratingu ich poprawa powinna przełożyć się na wyraźniejszy spadek relacji długu publicznego do PKB.

 • Agencja S&P: Rating Polski w dół

  Agencja ratingowa Standard&Poor's obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus". Perspektywa ratingu jest negatywna. S&P wskazuje, że kluczowym czynnikiem dla ratingu jest niezależność kluczowych instytucji w Polsce. Po tej informacji nasza waluta osłabiła się bardzo mocno - złoty osłabił się do euro z poziomu 4,417 do poziomu 4,469. "Dobra

 • - Temat przystąpienia Polski do strefy euro trzeba odczarować, bo wkrótce może się okazać, że prawdziwa UE będzie w strefie euro, a my będziemy mogli tylko przejeżdżać przez granice bez paszportów - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty dot. gospodarki.

 • Sejm uchwalił budżet na 2018 r.; deficyt nie przekroczy 41,5 mld zł

  Sejm uchwalił w czwartek budżet na 2018 r. z deficytem nieprzekraczającym 41,5 mld zł. Z rozpatrzonych około 400 poprawek przegłosowano kilkadziesiąt przygotowanych przez PiS i jedną ponadpartyjną - podpisaną przez przedstawicieli wszystkich klubów. W przypadku nieotrzymania przez prezydenta ustawy budżetowej w ciągu czterech miesięcy od dnia przedłożenia projektu ustawy Sejmowi prezydent ma 14

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier Morawiecki słusznie zwraca uwagę na potrzebę inwestycji i dalszej budowy kapitału krajowego, zamiast konsumpcji finansowanej długiem, w szczególności zagranicznym. Niestety rząd w ramach programu "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • "Puls Biznesu": Świat znów kupuje polski dług

  Resort finansów przekonuje kapitał od USA przez Bliski Wschód po daleką Azję do kupowania obligacji. Zakupom nad Wisłą sprzyja wzrost apetytu na ryzyko - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".