• Informacje na temat:

  deklaracja pozostanie w ofe

Artykuły na temat: deklaracja pozostanie w ofe
 • ...składki pozostanie taka sama (19,52% pensji brutto), jednak sami zdecydujemy, czy całość zostanie w ZUS, czy też 2,92% podstawy nadal będzie przekazywane do OFE (dotąd było to obowiązkowe, teraz(...) 51,5% (głównie ulokowana w obligacjach Skarbu Państwa) zostanie przeniesiona do ZUS-u (nie mamy na to wpływu). Natomiast pozostała część pozostanie w OFE. Kto będzie nam płacił emeryturę Bez...

 • 2 564 072 osoby powiedziały "nie" rządowi Tuska

  ZUS zarejestrował 2 mln 564 tys.72 deklaracje osób, które chcą, by część ich składki emerytalnej trafiała również do OFE.

 • Oboje z mężem pracujemy, rok temu pracę rozpoczęły też nasze dzieci. Od kwietnia możemy zdecydować, jak odkładać pieniądze na emeryturę – czy zostać w OFE, czy nie. Ale nie wiemy, co wybrać. O co w tym wszystkim właściwie chodzi? - pyta Bożena D. z Bydgoszczy...

 • OFE czy ZUS: Rusza okienko transferowe w ramach II filara emerytalnego

  Od 1 kwietnia do 31 lipca 2016 r. rusza okienko transferowe w ramach II filara emerytalnego. Do końca lipca można decydować, czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE.

 • Jeśli chcemy, aby część naszej składki emerytalnej trafiała do OFE, musimy do 31 lipca br. zadeklarować to w ZUS. Wzór formularza o przekazywaniu znajdziemy na stronie www.emerytura.gov.pl. Możemy go zanieść osobiście, wysłać pocztą lub drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP (ale ten sposób jest dość skomplikowany, wymaga bowiem zarejestrowania i potwierdzenia profilu).

 • Ponad 120 tys. osób skorzystało z transferu OFE-ZUS

  Ponad 120 tys. osób skorzystało z możliwości zdecydowania, czy części składki na ubezpieczenie społeczne trafi do Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy będzie przekazywana w całości do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dowiedziała się PAP w poniedziałek w ZUS.

 • ...naszym subkoncie w ZUS albo podzielona między subkonto w ZUS (4,38 proc. płacy) i konto w OFE (2,92 proc.). Tak naprawdę możemy decydować jedynie o tym, gdzie trafi ta najmniejsza część składki emerytalnej – czyli 2,92 proc. wynagrodzenia. To niewiele, ale jednak ma znaczenie dla wysokości naszej przyszłej emerytury. Dwa lata temu zmieniły się przepisy emerytalne. Jeśli ktoś chciał pozostać w OFE...

 • Morawiecki: Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji OFE

  - Nie było i nie ma w planach nacjonalizacji OFE, ale mamy bardzo dobry plan jak zbudować polski kapitał - poinformował podczas konferencji wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Umowę z OFE podpisałam parę lat temu i mam tam już zgromadzone pieniądze. Zdecydowałam się pozostać w funduszu. Gdzie się składa oświadczenie i czy musi ono mieć jakąś konkretną formę? - chce wiedzieć Hanna z Gorzowa...

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.