• Informacje na temat:

  deklaracja vat 7 drogą elektroniczną

Artykuły na temat: deklaracja vat 7 drogą elektroniczną
 • Ministerstwo Finansów udostępni wiele ważnych danych

  Ministerstwo Finansów zapowiada wdrożenie kolejnych udogodnień dla podatników. Resort finansów zapowiada, że w tym miesiącu pojawi się możliwość weryfikacji naszych dochodów oraz udostępnienie usługi weryfikacji podatnika będącego płatnikiem VAT.

 • Kto od 1 lipca 2015 r. będzie miał obowiązek składania krajowych informacji podsumowujących?

  W świetle obowiązujących przepisów obowiązek sporządzania i składania informacji podsumowujących dotyczy wyłącznie podatników dokonujących transakcji z podmiotami z innych krajów członkowskich UE.

 • Kto i kiedy musi mieć nadany NIP?

  NIP musi mieć każdy podatnik lub płatnik, poza osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzącymi działalności gospodarczej i niezarejestrowanymi jako podatnicy VAT. Podstawę nadania tego identyfikatora podatkowego stanowi zgłoszenie identyfikacyjne. NIP przypisany jest do danej osoby lub podmiotu, ale może być przedmiotem sukcesji w przypadku przekształcenia formy prowadzenia

 • Uproszczenie dla podatników korzystających z systemu MOSS

  Jeżeli roczna sprzedaż usług elektronicznych, nadawczych lub telekomunikacyjnych nie przekracza 42 tys. zł, można rozliczać podatek w Polsce na ogólnych zasadach.

 • Gdy termin podatkowy wypada w sobotę

  Terminowość to jedna z podstawowych zasad obowiązujących podatników w kontaktach z fiskusem - przy składaniu deklaracji, opłacaniu podatków, wnoszeniu podań itp. Więcej czasu na realizację zadania zyskuje się, gdy termin jego wykonania upływa w sobotę. Ostatni dzień terminu przesuwa się wówczas na pierwszy dzień roboczy. Nie dotyczy to złożenia deklaracji za pośrednictwem systemu MOSS.

 • Najważniejsze zmiany prawne i podatkowe w 2017 roku

  Zespół prawników Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, przygotował zestawienie najważniejszych zmian z zakresu podatków i prawa gospodarczego, które mają wejść w życie w 2017 roku.

 • Polska rajem podatkowym... dla fiskusa

  Wstrzymywane zwroty VAT, przewlekłe wydłużanie okresu kontroli podatkowych i skarbowych oraz niejasne i wadliwe przepisy, do tego wprowadzanie coraz to nowych obciążeń podatkowych przy jednoczesnym odbieraniu ulg, a nawet zakazywanie prowadzenia działalności - to obecna rzeczywistość polskiego obrotu gospodarczego. Sam fiskus nazywa to skutecznym uszczelnianiem systemu podatkowego. Systemu

 • Nowelizacja Ordynacji podatkowej przyjęta

  Rząd przyjął dziś kierunkowe założenia nowej Ordynacji podatkowej. Zdaniem doradców podatkowych, nasz system podatkowy wymaga szybkiego uproszczenia.

 • Dziś ostatnia wizyta w urzędzie - od listopada z deklaracje VAT-przez internet

  Deklaracja VAT-7 za wrzesień, którą przedsiębiorcy muszą do dziś złożyć w urzędzie skarbowym lub wysłać pocztą, jest ostatnią deklaracją, która wymaga zachowania formy papierowej. Rozliczenie za październik przedsiębiorcy będą mogli wysłać fiskusowi już drogą elektroniczną. Również rozliczenie podatku od czynności cywilnoprawnych nie będzie wymagało wizyty w urzędzie.