• Informacje na temat:

  delegacje 2013

Artykuły na temat: delegacje 2013
 • MEN mówi o podwyżkach w 2012 r. - związki chcą rozmawiać o 2013 r.

  MEN przedstawiło związkom zawodowym propozycje wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od września 2012 roku. Tymczasem nauczycielskie związki zawodowe chcą jak najszybciej rozpocząć rozmowy w sprawie wynagrodzeń nauczycieli w 2013 r.

 • Raport bieżący nr 67/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Netia S.A. (dalej "Netia” lub...

 • Dietetyczne wynagrodzenie bez składek

  ...​Przedsiębiorcy wykorzystują luki w przepisach, by uniknąć opłacania składek na ZUS. Sposobem na to może być wysyłanie pracowników w delegacje.

 • Kiedy podróż służbowa, a kiedy delegowanie?

  Wykonanie zadania służbowego lub świadczenie pracy za granicą może odbywać się na podstawie przepisów dotyczących podróży służbowej lub delegowania. W zależności od tego, która z tych form świadczenia pracy za granicą będzie miała miejsce, różny będzie zakres uprawnień pracownika i obowiązków pracodawcy.

 • ​Samorządy nie oszczędzają na urzędnikach: Nawet 1 tys. zł na szkolenie jednej osoby

  ..., o 1,4 mln zł więcej w porównaniu z 2013 r. Biorąc jednak pod uwagę, że członków korpusu jest 120 tys., wypadło ok. 324 zł na głowę (przy czym ostatecznie przeszkolono ponad 81 tys. osób). - W ramach skromnych środków staram się organizować szkolenia dla co najmniej kilku pracowników jednocześnie - na terenie urzędów. Wtedy koszty są niższe, bo nie trzeba ich wysyłać w delegacje. Jednocześnie...

 • Polska delegacja do Indii wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego

  W piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński udaje się do Mumbaju w Indiach, gdzie będzie przewodniczył misji gospodarczej z udziałem polskich przedsiębiorców. W programie przewidziane jest jego spotkanie z premierem Narendrą Modim.

 • Portugalia: Koniec z długimi weekendami

  ...w 2013 roku. Poprzednia misja tak zwanej trojki, czyli przedstawicieli trzech międzynarodowych instytucji, miała miejsce w sierpniu. Wówczas delegacja uznała, że Lizbona bardzo dobrze radzi sobie...

 • Świadczenia dla pracownika odbywającego podróż służbową

  Pracownik skierowany w podróż służbową wykonuje w jej trakcie określone zadanie służbowe. Podróż służbowa jest więc wyjazdem podejmowanym w interesie pracodawcy i jako taka nie powinna obciążać finansowo delegowanego pracownika. Z tytułu odbycia podróży służbowej ma on prawo do określonych świadczeń delegacyjnych, o ile poniósł wydatki związane z danym świadczeniem.

 • "Urząd Wojska Polskiego"

  ...trzymają się biurek, choć mamy już przecież połowę roku 2013 - pracuje tam 489 wojskowych i zaledwie 123 cywilów. Nieco lepiej jest w urzędzie ministra obrony narodowej - 732 osoby zajmują stanowiska(...) strzeleckich dla urzędników wojskowych, bo to tylko wielkie koszty. Aby 5-6 żołnierzy zza biurek mogło raz na kwartał strzelać na strzelnicy, trzeba zorganizować samochód, paliwo, delegacje...

 • Będziemy budować połączenie gazowe z Czechami

  Delegacja pod przewodnictwem premier Ewy Kopacz wzięła udział w polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych. Wśród tematów rozmów były m.in. bezpieczeństwo energetyczne, współpraca regionalna i sytuacja na Ukrainie. Podpisane zostały dwa porozumienia, m.in. o współpracy przy realizacji połączenia gazowego Polska-Czechy.