• Informacje na temat:

  delegacje zagraniczne 2013

Artykuły na temat: delegacje zagraniczne 2013
 • "Urząd Wojska Polskiego"

  ...trzymają się biurek, choć mamy już przecież połowę roku 2013 - pracuje tam 489 wojskowych i zaledwie 123 cywilów. Nieco lepiej jest w urzędzie ministra obrony narodowej - 732 osoby zajmują stanowiska(...) strzeleckich dla urzędników wojskowych, bo to tylko wielkie koszty. Aby 5-6 żołnierzy zza biurek mogło raz na kwartał strzelać na strzelnicy, trzeba zorganizować samochód, paliwo, delegacje...

 • Polska delegacja do Indii wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego

  W piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński udaje się do Mumbaju w Indiach, gdzie będzie przewodniczył misji gospodarczej z udziałem polskich przedsiębiorców. W programie przewidziane jest jego spotkanie z premierem Narendrą Modim.

 • ...podróży krajowych, trwających nie dłużej niż 1 dobę przysługuje połowa diety w przypadku delegacji trwającej od 8 do 12 godzin). Wysokość diety za dobę podróży zagranicznej przysługuje w wysokości(...) rozporządzenia, który podwyższa wysokość diet za podróż krajową do 30 zł za dobę. Projekt ma wejść w życie 1 stycznia 2013 r. Katarzyna Rola-Stężycka...

 • Świadczenia dla pracownika odbywającego podróż służbową

  Pracownik skierowany w podróż służbową wykonuje w jej trakcie określone zadanie służbowe. Podróż służbowa jest więc wyjazdem podejmowanym w interesie pracodawcy i jako taka nie powinna obciążać finansowo delegowanego pracownika. Z tytułu odbycia podróży służbowej ma on prawo do określonych świadczeń delegacyjnych, o ile poniósł wydatki związane z danym świadczeniem.

 • W ciągu kolejnej dekady podwoimy eksport żywności?

  Krajowi producenci żywności mogą zwiększyć sprzedaż do krajów Afryki Północnej oraz Chin. Algieria zainteresowana jest współpracą w zakresie wymiany towarowej, a także nasiennictwa, hodowli, genetyki, systemów magazynowania oraz przetwórstwa. Na początku maja polska delegacja jedzie do Chin, gdzie także wzrasta zainteresowanie polską żywnością. Resort rolnictwa liczy na co najmniej podwojenie eksportu w ciągu najbliższej dekady.

 • Eksport liczy na wsparcie rządu

  Chwalimy polskich przedsiębiorców za elastyczność, odwagę i kompetencje. Efektem jest dynamicznie rosnący eksport i inwestycje zagraniczne. Ale tempo ekspansji będzie nie do utrzymania bez choćby niewielkiej pomocy rządu.

 • Chińskie firmy chemiczne szukają w Polsce partnerów

  Dla chińskich firm Polska to nie tylko atrakcyjny rynek zbytu, lecz także coraz ciekawsze miejsce do inwestowania. Interesują się polskim rynkiem ze względu na silną pozycję w regionie i Europie, a także środowisko sprzyjające inwestorom zagranicznym. Chińskie firmy z branży chemicznej poszukują w Polsce partnerów.

 • Brazylia jest bardzo trudnym krajem dla polskich inwestorów i eksporterów.To jest jeden z najbardziej protekcjonistycznych krajów świata. Ponad trzydzieści kategorii podatkowych blokuje rozwój eksportu.

 • Paliwa: Iran zmieni cały rynek ropy

  Rynek ropy. Porozumienie z Iranem w sprawie programu nuklearnego może zmienić reguły gry na rynku energii na całym świecie - oceniają analitycy.

 • UE i USA chcą zakończyć negocjacje ws. TTIP jeszcze w 2016 roku

  - Unia Europejska i Stany Zjednoczone chcą jeszcze w tym roku zakończyć negocjacje dotyczące transatlantyckiego porozumienia handlowo-inwestycyjnego (TTIP) - powiedzieli w piątek na konferencji prasowej w Brukseli główni negocjatorzy ze strony UE i USA Ignacio Garcia Bercero i Dan Mullaney.