• Informacje na temat:

  demontaż

Artykuły na temat: demontaż
 • Niestety, demontaż grzejników ani ich elementów nie jest możliwy. Są one, jak i cała instalacja grzewcza, częścią wspólną budynku. Nikt nie może ich zdemontować nie tylko bez zgody spółdzielni, ale(...) rada: za samowolny demontaż grzejników może być nałożona przez nadzór budowlany na lokatora kara finansowa.

 • W świetle zamkniętych z powodu święta rynków amerykańskich poniedziałkowe sesje zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Warszawie miały szansę toczyć się przy ograniczonej zmienności i aktywności inwestorów. Niestety taki scenariusz nie objął GPW, która w odpowiedzi na deklaracje czołowych polityków partii rządzącej dotyczące przyszłości OFE zareagowała na starcie gwałtownym spadkiem głównych indeksów.

 • Jest wreszcie kara za celowe dewastowanie domów lub mieszkań, odcinanie wody, elektryczności czy gazu, rozbieranie dachu, demontaż schodów, zamurowywanie...

 • Zabrze. Rozpoczęto demontaż wieży jednego z szybów kopalni Makoszowy

  Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) rozpoczęła demontaż wieży szybowej jednego z szybów zamkniętej z końcem 2016 r. kopalni Makoszowy. Zdecydowano, że wieża będzie rozbierana stopniowo od góry, a nie - jak stosuje się w niektórych przypadkach - podcinana i przewracana.

 • Przy zakupach w sklepie internetowym klient ma więcej praw niż przy w sklepie tradycyjnym. Koszty demontażu i transportu urządzenia do naprawy ponosi...

 • Demontaż OFE: Priorytetem nie jest emeryt tylko cel fiskalny

  Program 500 plus musi być w jakiś sposób finansowany, a budżet na przyszły rok może mieć z tym problem, bo ryzyko nadmiernego deficytu jest spore. W związku z tym dziś trwa proces szukania pieniędzy.

 • Jedni zwalniają, inni przyjmują u sąsiada Polski

  Spółka Multidisplay (dawniej LG.Philips Displays) w fabryce w czeskich Hranicach przestaje z końcem kwietnia produkować ekrany LCD, co robiła półtora roku. Pracę miało tam kiedyś 1400 osób, ostatnio 1200. Teraz będzie mieć zaledwie 60-70 osób i to tylko przy demontażu urządzeń. Większość zwolnionych zatrudnią jednak inne firmy z okolicy.

 • Ustawa o podatku od towarów i usług (dalej jako: ustawa o VAT) przewiduje możliwość zastosowania preferencyjnej stawki podatku dla szeroko rozumianych usług remontowo-budowlanych świadczonych na obiektach budowlanych objętych społecznym programem mieszkaniowym.

 • Chcesz sprowadzić samochód? Poczekaj do 2016 r. Od 1 stycznia zniknie tzw. opłata recyklingowa, którą obecnie uiszcza każdy, kto sprowadza samochód z zagranicy. Sprowadzenie auta np. z Niemiec będzie tańsze o 500 zł. Jednocześnie podmioty sprowadzające do Polski więcej niż 1000 aut rocznie będą musiały zapewnić funkcjonowanie co najmniej trzech stacji demontażu pojazdów w każdym województwie...

 • Litwa zaskarży karę KE za demontaż torów, z których korzystał Orlen

  - Litewska państwowa spółka kolejowa Lietuvos Geleżinkeliai (LG) zaskarży decyzję KE o ukaraniu jej grzywną w wysokości prawie 28 mln euro za rozebranie torów z Możejek do granicy z Łotwą, z których korzystał Orlen - poinformował w środę dyrektor generalny LG Mantas Bartuszka.