• Informacje na temat:

  denominacja złotego

Artykuły na temat: denominacja złotego
 • Ponad milion osób nadal ma stare książeczki mieszkaniowe (założone przed 23 października 1990 r.). Po denominacji zgromadzone na nich sumy bywaja śmiesznie niskie: czasem kilka złotych. Można wypłacić te pieniądze, ale nie warto. Opłaca się skorzystać z premii gwarancyjnej, wypłacanej przy likwidacji starych książeczek mieszkaniowych.

 • Białoruś będzie walczyć z inflacją

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka uznał za priorytet walkę z inflacją, zapowiedział na spotkaniu z ministrem finansów Uładzimirem Amarynem. Na Białorusi zostanie przeprowadzona denominacja rubla białoruskiego - z nominałów banknotów znikną cztery zera i w obrocie pojawią się monety.

 • Obsługą starych książeczek mieszkaniowych zajmują się oddziały PKO BP.

 • Trudna sytuacja gospodarki Białorusi

  Produkcja przemysłowa Białorusi spadła w ubiegłym roku o 6,6 proc., zaś produkcja rolna o 2,8 proc. - poinformował w sobotę białoruski urząd statystyczny Biełstat. Białoruś liczy na rozpoczęcie nowego programu współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. W lipcu ma nastąpić wymiana pieniędzy.

 • Od 7 kwietnia 2014 r. Narodowy Bank Polski rozpoczął stopniowe wprowadzanie do obiegu banknotów z nowymi zabezpieczeniami. Zobacz, jak wyglądają pieniądze po zmianach i nie daj się oszukać.

 • 20 lat temu zobaczyliśmy nowe złote

  20 lat temu, 21 listopada 1994 roku na konferencji prasowej w Narodowym Banku Polskim oficjalnie zaprezentowano wzory nowych banknotów i monet. To była niemal końcówka procesu denominacji złotego i wymiany banknotów i monet w naszym kraju. Następnego dnia zaczęła się kampania informacyjna w telewizji. 1 stycznia 1995 roku w obiegu znalazły się nowe pieniądze.

 • Od 12 lutego w obiegu unowocześniony banknot 200 zł. Sprawdź, co się zmieni

  Od 12 lutego br. w obiegu pojawi się zmodernizowany banknot 200-złotowy z jeszcze nowocześniejszymi zabezpieczeniami. Ile banknotów krąży w obiegu i ile z nich zostanie wymienionych w najbliższym czasie? - na te pytania odpowiadają eksperci banku centralnego.

 • Rynek "oddał" frankowiczom 16 miliardów złotych

  W kwietniu wartość zadłużenia z tytułu walutowych kredytów zaciągniętych na zakup nieruchomości wyniosła 150,4 mld zł i była o 16,4 mld zł niższa niż przed rokiem. To jednak nie efekt rządowej pomocy ani łaskawości banków, ale wynik działania sił rynkowych, które sprawiły, że frank mocno potaniał. Teza, że dzięki nim problem rozwiąże się sam, jest jednak przedwczesna.

 • Rekordy w dziedzinie pieniądza należące do... Józefa Piłsudskiego

  Najwyższy nominał w historii naszej waluty, monety starsze niż złotówki, najnowocześniejszy banknot kolekcjonerski świata. Wszystkie je łączy postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • Pięć niecodziennych sposobów na inwestycję

  Komiksy, zabawki, monety, trunki czy zabytkowe auta - sposobów na alternatywne inwestycje jest cała masa. Moda na nie potrafi jednak przemijać, a obietnica dwu-, trzycyfrowych zysków może zostać przekuta w stratę - ostrzega Open Finance.