• Informacje na temat:

  deputat węglowy 2014

Artykuły na temat: deputat węglowy 2014
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  ...dodatki (np. deputat węglowy). Poniższe dane przedstawiają kwoty brutto w ujęciu miesięcznym w przeliczeniu na pełen etat. Uwzględniono jedynie dane zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony(...) 31 grudnia 2013 roku, 68 proc. pracuje wciąż w sektorze publicznym. Zarobki w górnictwie w 2013 roku o 85 proc. wyższe od średniej płacy W I kwartale 2014 roku średnia płaca w górnictwie wyniosła...

 • Górnictwo: Koniec z deputatem węglowym!

  Ministerstwa energii oraz rodziny, pracy i polityki społecznej przygotują specustawę porządkującą kwestię wypłat deputatu węglowego w spółkach górniczych. Prawo do deputatu, finansowanego z budżetu państwa zgodnie ze znowelizowaną ustawą górniczą ma to być wyłącznie ekwiwalent pieniężny.

 • Byli pracownicy przedsiębiorstw robót górniczych otrzymają deputat węglowy

  Byli pracownicy przedsiębiorstw robót górniczych zostaną uprawnieni do otrzymywania deputatu za węgiel, podobnie jak b. pracownicy kopalń, będą go otrzymywać po 1 stycznia 2016 r. Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy, która ma to umożliwić.

 • Następne kopalnie chcą zmniejszyć deputat węglowy

  Związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie chcą nawet rozmawiać o zabraniu przywilejów.

 • Węglowa wojna domowa

  Stojąca na progu bankructwa Kompania Węglowa walczy o życie i zasypuje rynek węglem za pół ceny - informuje "Gazeta Wyborcza". Na początku roku jego zapasy na kopalnianych hałdach sięgały 5,5 mln ton.

 • KW woli wydawać przywróconą emerytom tonę węgla za 2014 r. w naturze

  Po wycofaniu się z decyzji o odebraniu tony węgla byłym pracownikom Kompanii Węglowej z deputatu za 2014 r. spółka przekazała w piątek m.in., że będzie preferowała realizację tego świadczenia w naturze. Chcący otrzymać ekwiwalent pieniężny dostaną go za rok.

 • Kompania Węglowa likwiduje deputaty węglowe

  Dramatyczna sytuacja w Kompanii Węglowej spowodowała że wdrażany jest przyspieszony plan restrukturyzacji grupy. Obecny zarząd likwiduje deputaty do bezpłatnego otrzymania węgla które mają obowiązywać od stycznia 2015 r. - podała KW w komunikacie.

 • Górnicy chcą pozwać Kompanię Węglową

  Związkowcy chcą złożyć pozew przeciwko Kompanii Węglowej. Chodzi o decyzję zarządu spółki w sprawie deputatu węglowego. Od stycznia nie będzie on wypłacany m.in. emerytom i rencistom.

 • Zarząd KHW chce zawiesić niektóre górnicze przywileje

  Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) zaproponował zawieszenie na trzy lata niektórych górniczych świadczeń, m.in. wypłaty Barbórki, 14. pensji i deputatu węglowego - poinformowali związkowcy. Spółka tłumaczy te propozycje trudną sytuacją ekonomiczną.

 • Wielki test dla premier Kopacz: Jak uratować górnictwo?

  Międzyresortowy zespół ds. funkcjonowania górnictwa opowiada się za powiązaniem długoterminowymi kontraktami, opartymi na niebieżących cenach, spółek energetycznych z kopalniami - poinformował dziennikarzy Jerzy Pietrewicz wiceminister gospodarki.