• Informacje na temat:

  deputat węglowy dla emerytów górniczych

Artykuły na temat: deputat węglowy dla emerytów górniczych
 • ​Niepokój o pensje w Kompanii Węglowej

  ..., a bezpłatny deputat węglowy dla emerytów będzie mniejszy o jedną tonę na osobę.  - Sprzedając Knurów-Szczygłowice, Kompania kupi kilka miesięcy spokoju. Nie zmienia to faktu, że spółka jest dziurawą łajbą(...) załogę - oświadczył w środę rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej.  Pensje powinny trafić na konta pracowników najpóźniej w czwartek. Istotna dla poprawy sytuacji finansowej KW ma być sprzedaż...

 • Deputat węglowy górnikom wypłaci ZUS

  Projekt resortu energii, zakładający wypłatę deputatu węglowego dla emerytów górniczych przez ZUS powinien być procedowany w Sejmie w styczniu lub lutym - przewiduje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

 • Nowy układ zbiorowy pracy w PGG do połowy przyszłego roku

  ...". Polska Grupa Górnicza - jak wynika z wypowiedzi jej prezesa - nie zamierza wypłacać świadczenia rekompensującego utratę deputatu węglowego dla ok. 6 tys. byłych pracowników, którzy nie zostali objęci ustawą, przewidującą 10-tysięczne rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawowych rekompensat nie dostają ci, którzy przeszli na emeryturę już bez prawa do deputatu, po...

 • Ministerstwo Energii przygotowuje korektę w projekcie ustawy dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów górniczych - poinformował w piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Resort chciałby, aby sprawa deputatów została uregulowana przed końcem tego roku.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  ...- Nie potwierdziły się obawy, że pracownicy Kompanii Węglowej (KW) nie dostaną w terminie pensji. Władze borykającej się z trudną sytuacją finansową spółki zleciły wykonanie przelewów na ich konta - podał rzecznik spółki. Chodzi o 356 mln zł dla prawie 55 tys. pracowników.

 • Byli pracownicy przedsiębiorstw robót górniczych otrzymają deputat węglowy

  Byli pracownicy przedsiębiorstw robót górniczych zostaną uprawnieni do otrzymywania deputatu za węgiel, podobnie jak b. pracownicy kopalń, będą go otrzymywać po 1 stycznia 2016 r. Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy, która ma to umożliwić.

 • Czy górnicy zarabiają dużo? "Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, cholerne kłamstwa i statystyki"

  ...dałaby, przykładowo, 150 tysięcy złotych. Trzeba być tego świadomym. - Ostatnio głośno było o deputatach węglowych. Około 235 tys. emerytów i rencistów górniczych ma do końca roku otrzymać po 10 tys. zł jednorazowej rekompensaty za utracony deputat węglowy. - Kiedy byłem w Warszawie, to wiele osób pytało mnie, dlaczego ci ludzie mają dostać po 10 tysięcy złotych. Dla większości osób spoza regionu...

 • Górnictwo: Koniec z deputatem węglowym!

  Ministerstwa energii oraz rodziny, pracy i polityki społecznej przygotują specustawę porządkującą kwestię wypłat deputatu węglowego w spółkach górniczych. Prawo do deputatu, finansowanego z budżetu państwa zgodnie ze znowelizowaną ustawą górniczą ma to być wyłącznie ekwiwalent pieniężny.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  ..., przysługujący górnikom deputat węglowy stanowi istotny wydatek spółek węglowych. Jak czytamy w artykule K. Majszyka z Gazety Prawnej, spółki te już zmierzają do ograniczenia tego świadczenia lub(...) Statystycznego wskazuje liczbę emerytów, pobierających świadczenia: ·         z ogólnego systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ·         z Ministerstwa Obrony Narodowej (emerytury żołnierzy...

 • Związkowcy zebrali dotąd ponad 105 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma zagwarantować darmowy deputat węglowy z budżetu państwa dla wszystkich emerytów górniczych. Po świętach wielkanocnych projekt wraz z podpisami ma być złożony w Sejmie.