• Informacje na temat:

  dewaluacja

Artykuły na temat: dewaluacja
 • Wyedukowany nie znaczy wykształcony

  Tymczasem nie zwraca się uwagi na to, że studia to nie tylko okres zdobywania wiedzy z poszczególnych dyscyplin, lecz także czas intensywnego rozwoju świadomości młodego człowieka. Z perspektywy całego życia, nawet najmniejszy kontakt z edukacją na studiach wyższych może stać się bezcenny. Świadoma dewaluacja W środkach masowego przekazu można znaleźć wiele przykładów na to, w jaki sposób...

 • Egipt zdewaluował swą walutę niemal o jedną trzecią

  Bank centralny zmagającego się z kryzysem finansowym Egiptu poinformował w czwartek o wprowadzeniu płynnego kursu krajowej waluty i wyznaczeniu wstępnego kursu referencyjnego na poziomie 13 funtów egipskich za dolara, co oznacza dewaluację o 32,3 proc.

 • Płaca minimalna - wady i zalety

  Polemika nad tym, czy płaca minimalna ma więcej plusów, czy minusów może budzić kontrowersje, ponieważ nie wszystkie argumenty mają taką samą wagę, a problem należy rozpatrywać całościowo. Sprzeciw dla płacy minimalnej nie jest ukierunkowany jedynie w stronę jej całkowitego zniesienia. W społeczeństwie toczy się swoista dyskusja nad tym, jak dynamicznie podnoszone minimalne wynagrodzenie może wpłynąć na gospodarkę, przedsiębiorców i pracowników. Postarajmy się przeanalizować plusy i minusy...

 • Chiny zaskoczyły wszystkich

  Najbardziej komentowanym wydarzeniem na rynkach walutowych dzisiejszego poranka jest dewaluacja juana, jakiej dokonał Ludowy Bank Chin.

 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  Polski rynek pracy w coraz większym stopniu opiera się o możliwości i kwalifikacje migrantów pochodzących z państw trzecich. Rok 2014 był rekordowy zarówno pod względem liczby rejestrowanych zezwoleń na pracę, jak i oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Rosyjskie banki zaczynają odczuwać skutki dewaluacji rubla

  Dewaluacja rubla zaczynają odczuwać rosyjskie banki, co znajduje wyraz w skoku oprocentowania międzybankowej stopy kredytu - zauważa ośrodek w piątek ośrodek Capital Economics.

 • Jak wrócić do pracy po urodzeniu dziecka?

  ...macierzyńskim czy wychowawczym to dewaluacja jej wiedzy. Dzieje się tak zwłaszcza w branżach czy zawodach, które ulegają dynamicznym zmianom. Dlatego tak ważne jest, by młoda mama stale powiększała swoją...

 • Poniedziałkowa sesja w Szanghaju nie była jednak chwilową paniką, po dwudniowej stabilizacji tamtejsza giełda ponownie osiągnęła dolny limit spadków i ponownie została zamknięta jeszcze w trakcie sesji. Dla przypomnienia - dzienny limit spadków na parkiecie w Szanghaju wynosi od grudnia ubiegłego roku 7%.

 • W każdej branży i w każdej grupie podwładnych przełożony spotka się z brakiem motywacji do wykonywania pracy zawodowej. Zdając sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa każda zmotywowana jednostka w realizacji zadań całego zespołu, a co za tym idzie całej organizacji, wciąż poszukujemy skutecznych metod komunikowania i motywowania.

 • Czy Chiny wznawiają wojnę walutową

  W nocy czasu polskiego Ludowy Bank Chin podjął decyzję o dewaluacji chińskiego yuana o blisko 1,9%. Ruch banku centralnego może być odpowiedzią na słabe dane z bilansu handlowego.