• Informacje na temat:

  die zeit

Artykuły na temat: die zeit
 • Jochen Bittner: Emigracja zarobkowa pozbawia Polskę nie tylko fachowców, ale i elity

  Jochen Bittner, dziennikarz "Die Zeit", krytykuje swobodę podejmowania pracy w innych krajach. Według Bittnera, emigracja zarobkowa hamuje rozwój krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Wiele wskazuje na to, że 22 stycznia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję o zainicjowaniu programu skupu aktywów opartego o rządowe obligacje, tzw. sovereign QE. W ostatnich dniach o takiej "możliwości" ponownie przypomnieli członkowie ECB, a dzisiejszy wywiad w Die Zeit z Mario Draghim powiela te wątki.

 • Berlin zaostrza kontrole, by utrudnić wyłudzenie wsparcia na dziecko spoza kraju

  ...przyjezdni osiedlają się najchętniej, jak Dortmund, Duisburg, Frankfurt nad Menem, Hamburg, Monachium i Offenbach. Jak donosi "Die Zeit", aby walczyć z organizatorami...

 • Wczorajsze posiedzenie Eurogrupy miało być jedną z ostatnich szans na osiągnięcie porozumienia Grecji z wierzycielami. Nie zakończyło się jednak sukcesem i jak pokazały nastroje europejskich polityków po wczorajszym spotkaniu, do porozumienia jest ciągle jeszcze bardzo daleko. Sytuacja nie wydaje się jednak beznadziejna, gdyż Donald Tusk szef Rady Europejskiej zwołał szczyt przywódców państw strefy euro na poniedziałkowy wieczór, aby dać sobie jeszcze jedną szansę na wypracowanie jakichś...

 • Związkowcy są dobrzy (w Niemczech)

  ...łamach "Die Zeit" gigant niemieckiej socjologii Ralph Dahrendorf), na razie trzymają się mocno. W czasie obecnego spowolnienia dowiodły wręcz, że konstruktywna postawa i kultura kompromisu mogą pomóc...

 • Deutsche Bank usunięty z prestiżowego indeksu

  Akcje Deutsche Bank i Credit Suisse zostały usunięte ze Stoxx Europe 50, indeksu giełdowego największych spółek Europy zachodniej. Czy to zmierzch bogów?

 • Minister gospodarki ostro o Deutsche Banku

  Deutsche Bank twierdzi, że padł ofiarą spekulantów. Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel czuje się oburzony tą wypowiedzią prezesa DB i zarzuca mu szaleńcze i nieodpowiedzialne kierowanie bankiem.

 • Zysk netto JSW grubo poniżej konsensusu

  Zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w trzecim kwartale 2017 roku 360,4 mln zł - podała spółka w raporcie. Konsensus analityków zakładał 552,1 mln zł zysku.

 • Obawy o kondycję Deutsche Banku w Niemczech

  W Niemczech rosną obawy o kondycję największego banku w tym kraju - Deutsche Banku. Media informują, że rząd Niemiec analizuje możliwość udzielenia bankowi wsparcia, także finansowego.

 • Commerzbank zwolni 9600 pracowników. Akcje zanurkowały

  Commerzbank - drugi bank w Niemczech - zwolni 9600 pracowników (z 51 300) i pierwszy raz nie wypłaci dywidendy (nagrody z zysku dla akcjonariuszy). Dzisiaj akcje na giełdzie we Frankfurcie tanieją o 3,38 proc. do 5,493 euro.