• Informacje na temat:

  die zeit

Artykuły na temat: die zeit
 • Jochen Bittner: Emigracja zarobkowa pozbawia Polskę nie tylko fachowców, ale i elity

  Jochen Bittner, dziennikarz "Die Zeit", krytykuje swobodę podejmowania pracy w innych krajach. Według Bittnera, emigracja zarobkowa hamuje rozwój krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Wiele wskazuje na to, że 22 stycznia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję o zainicjowaniu programu skupu aktywów opartego o rządowe obligacje, tzw. sovereign QE. W ostatnich dniach o takiej "możliwości" ponownie przypomnieli członkowie ECB, a dzisiejszy wywiad w Die Zeit z Mario Draghim powiela te wątki.

 • Berlin zaostrza kontrole, by utrudnić wyłudzenie wsparcia na dziecko spoza kraju

  ...przyjezdni osiedlają się najchętniej, jak Dortmund, Duisburg, Frankfurt nad Menem, Hamburg, Monachium i Offenbach. Jak donosi "Die Zeit", aby walczyć z organizatorami...

 • Wczorajsze posiedzenie Eurogrupy miało być jedną z ostatnich szans na osiągnięcie porozumienia Grecji z wierzycielami. Nie zakończyło się jednak sukcesem i jak pokazały nastroje europejskich polityków po wczorajszym spotkaniu, do porozumienia jest ciągle jeszcze bardzo daleko. Sytuacja nie wydaje się jednak beznadziejna, gdyż Donald Tusk szef Rady Europejskiej zwołał szczyt przywódców państw strefy euro na poniedziałkowy wieczór, aby dać sobie jeszcze jedną szansę na wypracowanie jakichś...

 • Związkowcy są dobrzy (w Niemczech)

  ...łamach "Die Zeit" gigant niemieckiej socjologii Ralph Dahrendorf), na razie trzymają się mocno. W czasie obecnego spowolnienia dowiodły wręcz, że konstruktywna postawa i kultura kompromisu mogą pomóc...

 • Drugi statek spółki Nord Stream układa rury na Bałtyku

  Spółka Gazpromu Nord Stream 2 ignoruje protesty ze strony USA, Ukrainy i Polski. Inwestor przyspiesza prace nad kontrowersyjnym projektem. W rejon budowy gazociągu skierowano drugi statek do układania rur.

 • Deutsche Bank usunięty z prestiżowego indeksu

  Akcje Deutsche Bank i Credit Suisse zostały usunięte ze Stoxx Europe 50, indeksu giełdowego największych spółek Europy zachodniej. Czy to zmierzch bogów?

 • Minister gospodarki ostro o Deutsche Banku

  Deutsche Bank twierdzi, że padł ofiarą spekulantów. Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel czuje się oburzony tą wypowiedzią prezesa DB i zarzuca mu szaleńcze i nieodpowiedzialne kierowanie bankiem.

 • Zysk netto JSW grubo poniżej konsensusu

  Zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w trzecim kwartale 2017 roku 360,4 mln zł - podała spółka w raporcie. Konsensus analityków zakładał 552,1 mln zł zysku.

 • Raport bieżący nr 56/2018 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki Benefit Systems S.A....