• Informacje na temat:

  dieta w podróży służbowej 2014

Artykuły na temat: dieta w podróży służbowej 2014
 • Polski kierowca z niemiecką pensją minimalną

  ...w Niemczech na zasadzie delegowania bądź podróży służbowej. W przypadku Polski chodzi głównie o branżę transportową.  Zdaniem strony niemieckiej ustawa obowiązuje polskich pracowników (kierowców(...) międzynarodowy. Nie ma też znaczenia, czy kierowcy zostali przez polską firmę delegowani na teren Niemiec, czy świadczą tam pracę na zasadzie podróży służbowej.Takie postawienie sprawy wywołało poważne...

 • Oto wynagrodzenia polskich parlamentarzystów

  ...25 proc. uposażenia. W 2011 roku wynosi ona 2 473,08 zł. Dieta parlamentarna jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych w przepisach. W rządzie polskim(...). Uposażenie stanowi 38,5 proc. tej kwoty. Podobnie jak w Sejmie i Senacie, na prowadzenie swojej działalności europosłom przysługuje dieta. Parlament Europejski na taki dodatek pieniężny używa...

 • Z przepisów dotyczących podróży służbowych wynika, że zasadniczo na pokrycie kosztów wyżywienia pracownikowi w takiej podróży przysługuje ryczałt w postaci diety. Często jednak pracodawca zapewnia pracownikowi posiłki w trakcie jej odbywania. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku u pracownika powstaje przychód w podatku dochodowym, który na ściśle określonych warunkach może korzystać ze

 • Transportowcy idą do TK ws. służbowych podróży kierowców

  Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" uważa, że nieprecyzyjne przepisy ws. należności za podróże służbowe kierowców mogą spowodować masową upadłość firm przewozowych.

 • Pracownik w hotelu śpi, bo musi, więc podatku nie płaci

  Nocleg pracownika w hotelu, opłacony przez pracodawcę, nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu - uznał sąd administracyjny w Poznaniu. Sędziowie uznali, że pracownik śpi w hotelu ze względu na obowiązki służbowe a nie dlatego, że lubi.

 • Pracownik budowlany, któremu szef opłacił zakwaterowanie w innej miejscowości, ma z tego tytułu przychód podlegający opodatkowaniu - uznał minister finansów w interpretacji zmieniającej.

 • Oto wynagrodzenia polskich parlamentarzystów

  Władzę ustawodawczą tworzy w Polsce dwuizbowy parlament. Zgodnie z rozdziałem IV Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, składa się on z dwóch instytucji: Sejmu i Senatu, liczących odpowiednio 460 posłów oraz 100 senatorów.

 • PIT-11 przekazywany w formie elektronicznej podatnikowi lub do urzędu skarbowego, musi być opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.