• Informacje na temat:

  dług publiczny do pkb polski

Artykuły na temat: dług publiczny do pkb polski
 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • Polski dług publiczny to już równowartość 54 proc. PKB, co zbliża nas do niebezpiecznej granicy. Za rosnący dług zapłacimy płacąc drożej za kredyty.

 • Polska placa jest chora?

  ...publicznych stopniowo i nie wcześniej niż w 2013-2014 r. Niepokoi także poziom długu publicznego wynoszący ponad 50 proc. PKB. - Dług publiczny to jest nasz dług, to także dług naszych dzieci(...) wszystkich wydatków, polski deficyt budżetu państwa był na poziomie 5,6 proc. PKB (ok. 75,3 mld zł). Rząd planował w lutym 2010, iż poziom deficytu powróci do poziomu poniżej 3 proc. PKB począwszy od 2012

 • EBOiR podtrzymał prognozę PKB Polski w 2017 r. na poziomie 3,2 proc.

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podtrzymał prognozę wzrostu PKB Polski w 2017 r. na poziomie 3,2 proc. i ustalił ją na tym samym poziomie w 2018 r. - wynika z majowego raportu. Zdaniem ekonomistów banku, w 2019 r. Polska może przekroczyć poziom 55 proc. długu publicznego do PKB.

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • W ostatnim czasie bardzo szybko rosnące zadłużenie państwa ponownie stało się przedmiotem debaty publicznej. Jednak debata skupia się tylko na jawnym długu publicznym, tymczasem nie można zapominać o ukrytym długu publicznym, czyli zobowiązaniach emerytalnych. Już dziś ich wartość jest ponad 3-krotnie wyższa od jawnego długu publicznego. Każdy rząd ma pokusę by zadłużać się, wydając dzisiaj

 • ...bieżących z zagranicą jest nadal niski, ale rośnie deficyt handlowy i deficyt budżetowy, a dług publiczny bije kolejne rekordy, co stwarza zagrożenie ucieczką kapitału zagranicznego w przypadku istotnego(...), PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL...

 • Świat nie odrobił lekcji z zadłużenia. Dług publiczny jest największy od 1945 roku

  Gdy w globalnej gospodarce panuje najlepsza od lat koniunktura, mało kto zaprząta sobie głowę kondycją finansów publicznych. Tym bardziej, że dzięki wyjątkowo niskim stopom procentowym nie ma większych problemów z finansowaniem deficytów i obsługą zadłużenia. Kryzys finansowy doprowadził jednak do tego, że dług publiczny w krajach rozwiniętych jest największy od zakończenia II wojny światowej.

 • Praca w Polsce od lutego będzie jeszcze droższa!

  Sejm przyjął nowelę ustawy o podwyższeniu składki rentowej. Projekt przewiduje, że składka wzrośnie z obecnych 6 do 8 procent, pracownik będzie więc płacił tak jak dotychczas 1,5 procent pensji brutto, pracodawca zaś 6,5 procent pensji brutto. Według wyliczeń rządu dodatkowe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu wyższej składki rentowej wyniosą około 7 miliardów w skali roku.

 • A. Łaszek (FOR): Rosnący dług publiczny zniechęca zagranicznych inwestorów i osłabia złotego

  Pod koniec czerwca br. szacunkowa wartość długu publicznego wyniosła 975 mld zł, co daje 25,5 tys. zł. na każdego mieszkańca Polski. Do tego dochodzą jeszcze zobowiązania emerytalne państwa, których(...) publicznych w latach wyborczych 2018 i 2019 są mało wiarygodne, a rosnący dług publiczny zniechęca zagraniczny kapitał do inwestowania i tym samym osłabia złotego.