• Informacje na temat:

  dług publiczny licznik

Artykuły na temat: dług publiczny licznik
 • Jak ograniczyć wydatki młodych rodziców?

  ...na kartę? Będziesz płacić tylko za te połączenia, które rzeczywiście zrealizujesz. Podliczanie długów. Sprawdź koszty spłacania kart kredytowych. Może, jeśli zaciągnęłabyś niżej oprocentowany kredyt, mogłabyś je zamknąć? Być może oszczędzisz na tym miesięcznie 150-300 zł? Instalacja wodomierza. Jeśli mieszkasz w bloku, rozważ zamontowanie licznika. Niektóre rodziny dzięki temu płacą nawet...

 • FOR: Jawny dług publiczny przekroczył 1 bilion zł

  Wielkość jawnego długu publicznego na liczniku w centrum Warszawy przekroczyła we wtorek 1 bilion złotych. Licznik zainstalowała fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ekonomisty Leszka Balcerowicza.

 • Forum Obywatelskiego Rozwoju: 24. aktualizacja Licznika Długu Publicznego

  Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 923,3 mld zł na koniec grudnia 2015 r. do 1004,5 mld zł na koniec grudnia 2016 r., czyli o prawie 222 mln zł na dobę, 9,3 mln zł na godzinę i 2568 zł na sekundę.

 • Aktualizacja Licznika Długu Publicznego

  Jak informuje Forum Obywatelskiego Rozwoju, dług publiczny w Polsce w przeliczeniu na 1 mieszkańca, wzrósł do 30 021 zł na koniec grudnia 2015 roku. Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 1001,7 mld zł na koniec września 2014 r. do 1116,0 mld zł na koniec grudnia 2015 r., czyli o ponad 250 mln zł na dobę, 10,4 mln zł na godzinę

 • Porażająca wielkość długu publicznego w Polsce

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie zanotowałyby deficytu. W efekcie dzisiaj na każdego mieszkańca Polski przypada 28 755 zł jawnego długu publicznego i dodatkowo ponad 80 tys. zł ukrytego długu publicznego.

 • FOR: Polska wkrótce będzie mieć problem z długiem

  Zdaniem analityków FOR, nasza gospodarka wkrótce spowolni. Wtedy problem z długiem publicznym będzie dużo poważniejszy. Obecnie wzrost polskiego długu publicznego jest skutecznie maskowany przez relatywnie wysoki wzrost gospodarczy.

 • Szczurek: Pomysłów na wydawanie pieniędzy było więcej

  Minister finansów Mateusz Szczurek zdradza w Kontrwywiadzie RMF FM, że Ewa Kopacz chciała umieścić w expose zapowiedzi kolejnych reform. On jednak się temu sprzeciwił, gdyż pomysły premier za bardzo obciążyłyby finanse państwa.

 • Świetne prognozy MFW. Polski dług ostro w dół

  Najnowsze dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego wskazują, że polskie zadłużenie w relacji do PKB spadnie poniżej 45 proc. w 2020 r. To o niemal 9 pkt proc. mniej, niż szacowano jeszcze półtora roku temu i znacznie lepiej, niż prognozowała Rada Ministrów w pierwszej połowie 2018 r. - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • MF chce ograniczyć udział obcych walut w naszym długu

  Ministerstwo Finansów chce w perspektywie do 2018 roku ograniczyć udział długu w walutach obcych do 30 proc. całości zadłużenia Skarbu Państwa - poinformowała wiceminister finansów Dorota Podedworna-Tarnowska.

 • Od opłaty audiowizualnej nie uciekniesz. Fiskus zapuka do każdego teledłużnika

  Resort kultury zadecydował: opłata audiowizualna będzie pobierana przez dostawców prądu. 15 złotych - tyle wyniesie miesięczna składka na media publiczne. To mniej niż obecny abonament radiowo-telewizyjny (22,70 zł miesięcznie). Ale zapłaci go, nie jak dziś, co dziesiąte, ale każde gospodarstwo domowe.