• Informacje na temat:

  dług publiczny świat

Artykuły na temat: dług publiczny świat
 • Świat według pracownika

  ..., i to tylko dlatego, by rząd mógł obniżyć dług publiczny z 9 do 3 proc. w ciągu trzech lat? - pyta ekonomista. Koreańczyk z Cambridge nie jest sam. Podobnie argumentuje coraz więcej jego kolegów w całym(...) znajdowała się cała gospodarka. Według wyliczeń brytyjskiego historyka Aleca Cairncrossa zachodni świat najszybciej rozwijał się w latach 1951 - 1980 (uśrednione tempo realnego wzrostu w krajach...

 • Świat nie odrobił lekcji z zadłużenia. Dług publiczny jest największy od 1945 roku

  Gdy w globalnej gospodarce panuje najlepsza od lat koniunktura, mało kto zaprząta sobie głowę kondycją finansów publicznych. Tym bardziej, że dzięki wyjątkowo niskim stopom procentowym nie ma większych problemów z finansowaniem deficytów i obsługą zadłużenia. Kryzys finansowy doprowadził jednak do tego, że dług publiczny w krajach rozwiniętych jest największy od zakończenia II wojny światowej.

 • Jak docenić pracownika w okresie świąt?

  ...niższą cenę biletów niż aktualnie obowiązująca w kasie. Co istotne, bony te zwykle mają długi termin ważności, pracownik może więc wykorzystać je w dowolnym czasie, niekoniecznie w okresie świątecznym...

 • Czy długi należy spłacać? Ekonomiści są w tej kwestii podzieleni

  Długi należy spłacać. W pierwszym odruchu większość z nas pewnie się pod tym zdaniem bez wahania podpisze. Ale w ekonomii to, co na pierwszy rzut oka oczywiste, bywa zazwyczaj skomplikowane. I tak jest z długiem. Najżywiej dyskutowaną dziś koncepcją w debacie ekonomicznej.

 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  ...wydatkiem budżetowym? Nowy wydatek, który nie będzie miał pokrycia w stronie dochodowej, będzie wpływał na deficyt i powiększał dług publiczny. Stąd ważna jest odpowiedź na zasadnicze pytanie: czy(...)W myśli ekonomicznej obecne są dwa warianty "organizacji świata": poprzez implementację gwarantowanego zatrudnienia (i przymus pracy) lub zapewnienie obywatelom gwarantowanej płacy. Od dziesięcioleci...

 • Budżet 2016 r. się nie dopina? Minister uspokaja, agencje ratingowe straszą

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie notowałyby deficytu. W 2016 roku to się nie zmieni. Sejm uchwalił budżet na br. z maksymalnym deficytem w wysokości 54,7 mld zł. Będzie to mieć wpływ na dług publiczny Polski, który wynosi już ponad 939,8 mld zł. Czy szybko wzrastające zadłużenie kraju może być w najbliższej przyszłości rzeczywiście problemem?

 • "Puls Biznesu": Świat znów kupuje polski dług

  Resort finansów przekonuje kapitał od USA przez Bliski Wschód po daleką Azję do kupowania obligacji. Zakupom nad Wisłą sprzyja wzrost apetytu na ryzyko - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

 • Dzieci trafiają do rejestru dłużników

  Nie ukończyli jeszcze 18 lat, a już można ich znaleźć w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęstszą przyczyną jest jazda bez biletu oraz grzywny sądowe, pojawiają się też pierwsze niezapłacone alimenty. Po wejściu w dorosłość taki ślad może okazać się kłopotliwy.

 • Co Saxo Bank prognozował w 2014 roku

  Zdaniem ekonomistów Saxo Banku w 2014 roku czeka nas scenariusz dość głębokiego i wszechstronnego kryzysu. np. Japonia anuluje swój dług publiczny. Oto szczegóły.

 • Pożar w strefie euro? Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

  Gospodarka Włoch znowu weszła w recesję, która jest groźna dla całej strefy euro, i tak już w słabej kondycji gospodarczej. Dług publiczny osiągnął rekordową wysokość. Według prasy ekonomicznej, Italia znów jest gospodarczym ogniskiem zapalnym w regionie.