• Informacje na temat:

  długi

Artykuły na temat: długi
 • W październiku 2015 r. weszły w życie przepisy, które znacząco zmieniają zasady odpowiedzialności za długi spadkowe. Niełatwa decyzja Do tej pory było tak, że spadkobierca, obawiając się(...) dowiedział się, że jest spadkobiercą. Przekroczenie tego terminu oznaczało przyjęcie spadku wprost, a przez to nieograniczoną (czyli także majątkiem własnym) odpowiedzialność za długi wchodzące w skład spadku...

 • KRD: Rosną długi gapowiczów

  Choć to może zaskakiwać, gapowicze stanowią około 18 proc. pasażerów transportu publicznego! Ich dług wynosi niemal 399 mln zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA.

 • ...cywilnego (art. 509-516) i formalnie nazywa się to cesją lub przelewem wierzytelności. Długi skupują firmy windykacyjne. Płacą za nie jedynie część ich wartości – średnio dług konsumencki kosztuje na(...) warunki podpisanej ugody. Tak więc ta sytuacja wbrew pozorom nie musi być dla nas niekorzystna. By tak się jednak stało, nie możemy unikać kontaktu z firmą, która przejęła nasze długi. Warto z nią...

 • W Polsce przybywa młodych dłużników. Na liście Krajowego Rejestru Długów widnieje ponad 2300 nieletnich, a ich zaległości wynoszą obecnie 1,4 mln zł. Najmłodsi mają po 14 lat. Jest ich 34.

 • Mój mąż, z którym coraz trudniej jest żyć, trwoni nasz majątek. Zaciągnął kilka kredytów, tzw. chwilówek, których nie zwraca. Ostatnio postanowił sprzedać samochód. Mamy dwoje dzieci, tylko ja pracuję, a jeszcze co chwila się dowiaduję o kolejnych długach. Czy mogę zrzec się odpowiedzialności za poczynania męża? Joanna, 50 lat, Milanówek

 • Wstydliwe długi Polaków

  Zadłużenie alimentacyjne to powód dla wstydu dla prawie 47 proc. osób - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie kancelarii PMR Restrukturyzacje SA.

 • ...wszystkich rat – skoro do tej pory nie było to możliwe. Trzeba więc ustalić, które długi są najpilniejsze Wydawałoby się, że najbardziej opłaca się jak najszybciej spłacić najwyżej oprocentowane(...) windykacyjne skupują długi po cenie niższej niż wynosi ich wartość (np. płacą 400 zł za dług w wysokości 1000 zł). Więc mogą być elastyczne w negocjacjach – np. w przypadku podpisania ugody i regularnych...

 • Poręczenie kredytu może źle skończyć się dla żyranta. Ta znana od dawna prawda nabiera nowego znaczenia - z danych BIG InfoMonitor wynika, że ponad 36 tys. osób prywatnych zalega ze spłatą cudzych długów, wartych niemal 0,5 mld zł.

 • Jak odzyskać długi z zagranicy?

  Dłużnik mieszkający lub mający swoją siedzibę za granicą to duży problem dla każdego wierzyciela w Polsce. Już na terenie własnego kraju odzyskanie długu może wiązać się z nie lada problemami, a za granicą kłopoty te mogą zostać jeszcze zwielokrotnione. W takich chwilach każdemu wierzycielowi potrzebna jest istotna pomoc w zadłużeniu, dzięki której zyska szansę na odzyskanie pieniędzy.

 • Włochy: Praca za długi

  Burmistrz miasteczka Vescovato koło Cremony, na północy Włoch, ma ciekawą propozycję dla osób zadłużonych wobec władz komunalnych. Osoby, które nie będą w stanie spłacić swoich długów, będę je mogły odpracować.