• Informacje na temat:

  dlugosc fali

Artykuły na temat: dlugosc fali
 • Potęga siwizny

  Nazwijmy to "Siwym Nowym Światem" lub, zapożyczając tytuł książki, "Wiekiem Starzenia Się". Jakkolwiek by to nazywać, demografia - ze starzeniem się populacji w krajach rozwiniętych, a wkrótce także w wielu krajach rozwijających się - staje się poważnym tematem wśród inwestorów.

 • Picie alkoholu w plenerze: Kara ograniczenia wolności jednak zostaje

  Wszystko wskazuje na to, że resort sprawiedliwości nie wycofał się jednak z pomysłu rozszerzenia katalogu kar za wykroczenie polegające m.in. na spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym. O tym, że planował on dodanie do niego, obok grzywny, także kary ograniczenia wolności, "Dziennik Gazeta Prawna" informował na początku lipca br. Po fali krytyki, jaka przelała się w internecie, ministerstwo

 • ...jest to, że utrata słuchu jest bardziej asymetryczna niż u osób w przemyśle. Przy niskich częstotliwościach długość fali dźwiękowej jest dłuższa niż przy wyższych. Rozmiar głowy dla długiej fali nie...

 • Czy warto obecnie postawić na złoto?

  Sytuacja techniczna na wykresie cen złota wskazuje, że w perspektywie kilku tygodni z długoterminowego dna na poziomie 1045 USD możemy zobaczyć 5-falową strukturę. Zasięg maksymalnie do 1483 USD. Potem oczekuję na wielomiesięczną korektę. W dłuższej perspektywie możliwy byłby kolejny wielomiesięczny okres wzrostów. Możliwy jest atak na silną długoterminową barierę w rejonie 1570 USD. To może nastąpić w 2018 roku.

 • Cudzoziemcy uratują nam rynek pracy. Niech tylko przyjadą. Trzeba ich zachęcić

  ...pracy i pojawieniem się fali emigracji z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. "A Niemcy, przy wysokim odsetku pracujących tam Polaków i Turków, mają relatywnie wysoki udział osób młodych...

 • Raport bieżący nr 25/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki VIGO System ("Spółka")...

 • Ocena ryzyka zawodowego jest - w świetle uregulowań prawnych Unii Europejskiej - jednym z podstawowych czynników gwarantujących zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

 • Wkrótce obiekty handlowe i lokale usługowe będą mogły wysyłać oferty do klientów oddalonych nawet do 400 metrów. Ale od dystansu ważniejsza okaże się możliwość przesyłania większej ilości danych, np. zdjęć. Co więcej, komunikaty reklamowe w końcu zaczną odpowiadać na indywidualne i zmieniające się potrzeby konsumentów.

 • Wpływ demografii na rynek nieruchomości - wzrośnie podaż mieszkań z "drugiej ręki"

  W perspektywie kilku, kilkunastu lat na rynku mieszkaniowym w Polsce coraz bardziej będą ciążyć tendencje demograficzne. Powstanie presja na zniżki cen. Należy spodziewać się większej podaży mieszkań używanych, ze względu na zwalnianie lokali przez powojenny wyż demograficzny.

 • Głównym wydarzeniem technicznym minionego tygodnia była według mnie negacja intradayowej formacji ABCD, w wyniku czego lokalny węzeł popytowy: 2243-2250 pkt został z łatwością przełamany. Warto przypomnieć, że przebiegło to w dość dynamicznych okolicznościach, gdzie naprawdę bardzo wyraźnie zarysowała się przewaga podaży.