• Informacje na temat:

  dlugosc fali

Artykuły na temat: dlugosc fali
 • Potęga siwizny

  Nazwijmy to "Siwym Nowym Światem" lub, zapożyczając tytuł książki, "Wiekiem Starzenia Się". Jakkolwiek by to nazywać, demografia - ze starzeniem się populacji w krajach rozwiniętych, a wkrótce także w wielu krajach rozwijających się - staje się poważnym tematem wśród inwestorów.

 • Picie alkoholu w plenerze: Kara ograniczenia wolności jednak zostaje

  Wszystko wskazuje na to, że resort sprawiedliwości nie wycofał się jednak z pomysłu rozszerzenia katalogu kar za wykroczenie polegające m.in. na spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym. O tym, że planował on dodanie do niego, obok grzywny, także kary ograniczenia wolności, "Dziennik Gazeta Prawna" informował na początku lipca br. Po fali krytyki, jaka przelała się w internecie, ministerstwo

 • ...jest to, że utrata słuchu jest bardziej asymetryczna niż u osób w przemyśle. Przy niskich częstotliwościach długość fali dźwiękowej jest dłuższa niż przy wyższych. Rozmiar głowy dla długiej fali nie...

 • Spółka LOTOS Petrobaltic kupiła platformę wiertniczą

  Platforma o nazwie GIANT, zakupiona od firmy MAERSK, będzie piątą i największą ze wszystkich platform należących do LOTOS Petrobaltic. Spółka jako jedyna prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego od blisko 30 lat.

 • Cudzoziemcy uratują nam rynek pracy. Niech tylko przyjadą. Trzeba ich zachęcić

  ...pracy i pojawieniem się fali emigracji z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. "A Niemcy, przy wysokim odsetku pracujących tam Polaków i Turków, mają relatywnie wysoki udział osób młodych...

 • Czy warto obecnie postawić na złoto?

  Sytuacja techniczna na wykresie cen złota wskazuje, że w perspektywie kilku tygodni z długoterminowego dna na poziomie 1045 USD możemy zobaczyć 5-falową strukturę. Zasięg maksymalnie do 1483 USD. Potem oczekuję na wielomiesięczną korektę. W dłuższej perspektywie możliwy byłby kolejny wielomiesięczny okres wzrostów. Możliwy jest atak na silną długoterminową barierę w rejonie 1570 USD. To może nastąpić w 2018 roku.

 • Ocena ryzyka zawodowego jest - w świetle uregulowań prawnych Unii Europejskiej - jednym z podstawowych czynników gwarantujących zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

 • Raport bieżący nr 25/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki VIGO System ("Spółka")...

 • Cyberprzestępcy kradną hasła do kont, wyłudzają pieniądze i wysyłają złośliwe reklamy

  Już więcej niż co czwarty atak cyberprzestępców dotyczy urządzeń mobilnych, przede wszystkim smartfonów - wynika z najnowszego Raportu CERT Orange Polska. Aż 97 proc. z nich dotyczy systemu Android.

 • Kamery termowizyjne usprawnią autonomiczne samochody

  Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory.