• Informacje na temat:

  dni pracujące 2013

Artykuły na temat: dni pracujące 2013
 • Dodatkowy dzień wolny - kiedy przysługuje?

  W ostatnich tygodniach głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy. Informacje o kolejnych zmianach wywołały wiele wątpliwości wśród pracowników. W jakich sytuacjach dzień wolny rzeczywiście przysługuje? Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11

 • Niekorzystne zmiany demograficzne... dadzą zarobić

  Prognozy Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń. Liczba Polek i Polaków będzie się systematycznie zmniejszać. GUS zapowiada, że w roku 2050 będzie nas już tylko niecałe 34 mln. A jeszcze w 2013 roku liczba ludności naszego kraju wynosiła 38,5 mln. Postępowanie tego procesu będzie oznaczać zmiany w funkcjonowaniu gospodarki, w tym także rynku nieruchomości.

 • Premie dostaje mniej niż połowa polskich pracowników

  Po raz jedenasty przedstawiamy Państwu podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW). W 2013 roku uczestniczyło w nim 122 499 respondentów, co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. OBW jest jedynym badaniem, które zawiera dane z ponad 25 000 firm i dostarcza informacje o płacach na ponad 600 stanowiskach. Przedstawienie Państwu tak obszernych danych...

 • Prawo: Będziemy mogli dorobić w sobotę

  Wbrew niektórym wypowiedziom polityków i przedstawicieli związków zawodowych wniesiony 27 sierpnia br. poselski projekt zmian w kodeksie pracy, nie wprowadzi 6-dniowego tygodnia pracy, lecz umożliwi pracownikowi zadecydowanie, czy w zamian za pracę w sobotę ma otrzymać dzień wolny, czy też dodatkowe wynagrodzenie.

 • Zmiana czasu na zimowy podwyższy pensję

  Osoby pracujące w nocy z 27 na 28 października będą pracować godzinę dłużej. W najbliższą niedzielę nastąpi bowiem zmiana czasu z letniego na zimowy. Przewiduje to rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012 - 2016 (Dz.U. poz. 33).

 • 1 tys. zł dla wszystkich rodzin, którym urodziło się dziecko

  1 tys. zł miesięcznie będą od 2016 r. otrzymywać rodziny, którym urodzi się dziecko, a które nie mogą skorzystać z urlopu rodzicielskiego - zakłada projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Do świadczenia będą uprawnieni m.in. bezrobotni, studenci i osoby na umowach cywilno-prawnych.

 • Rząd się nie ugiął, podwyżka płacy minimalnej tylko o 100 zł

  ...1600 zł w 2013 r. - tłumaczy Katarzyna Grzybowska-Dworzecka. Więcej zarobią też osoby pracujące w nocy, bo wzrośnie dodatek do pracy w takich godzinach. Dla przykładu w styczniu 2013 r. stawka dodatku(...) wynagrodzenia za pracę w 2013 r. nie osiągnięto w Komisji Trójstronnej (można było je wypracować do 15 lipca). Rząd jest jednak związany swoją propozycją podwyżki przedstawioną partnerom społecznym do negocjacji...

 • Złóż rocznego PIT-a z pomocą fiskusa

  Trwa ogólnopolska akcja informacyjna "Szybki PIT", której celem jest pomoc w szybkim i korzystnym rozliczeniu z fiskusem 2014 roku przez Internet. Fiskus zaprasza w weekendy do urzędów skarbowych oraz galerii handlowych. Przez stronę szybkipit.pl można skontaktować się z Krajową Informacją Podatkową oraz samodzielnie krok po kroku rozliczyć dochody w systemie e-Deklaracje.

 • OECD: Polak pracuje coraz więcej

  ...1963 godziny – średnio tyle godzin przepracował w ubiegłym roku statystyczny Polak. Jak wynika z danych OECD, to najwięcej od 6 lat.

 • Niespodziewana dymisja szefa ZUS-u!

  Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. "Wypełniłem swoją misję, dziś mogę odejść z czystym sumieniem" - podał, uzasadniając decyzję. Stanowisko prezesa ZUS Derdziuk sprawował od 2009 r.