• Informacje na temat:

  dni wolne

Artykuły na temat: dni wolne
 • Dni wolne od pracy w 2017 roku

  Kalendarz w 2017 roku układa się bardzo łaskawie dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę - aż 15 dni wolnych i zaledwie 250 dni pracy w skali roku. Bardzo ciekawy układ dni wolnych pozwoli na naprawdę długie weekendy małym kosztem urlopu. Można powiedzieć, że to będzie mocno leniwy rok.

 • Polski nie stać na dni wolne od pracy

  - Dzień ustawowo wolny od pracy oznacza dla przedsiębiorstw koszty na poziomie 3,5 miliarda zł, z czego 1,15 mld zł to tzw. koszty osobowe, w tym m.in. wynagrodzenia pracowników - powiedziała główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

 • "Chorobówka" należna także za dni wolne od pracy

  Gdy osoba aktywna zawodowo stanie się niezdolna do pracy z powodu choroby, z reguły traci możliwość uzyskiwania wynagrodzenia/przychodu. Wówczas pewnego rodzaju rekompensatą dla spełniających określone warunki ubezpieczonych jest stosowne świadczenie, wypłacane za każdy dzień potwierdzonej niezdolności do pracy, w tym również za dni wolne od pracy.

 • Wyznaczanie dnia wolnego za sobotnie święto

  Zasady ustalania wymiaru czasu pracy przewidują jego obniżanie o 8 godzin za święto przypadające w innym dniu niż niedziela. Taki sposób obliczania czasu pracy powoduje, że w przypadkach, gdy święto przypada w sobotę, zazwyczaj należy wskazać inny dzień wolny od pracy, aby zapewnić pracownikom odpowiednią liczbę dni i godzin pracy. Najbliższe takie święto przypada 15 sierpnia br. i jest to święto

 • Choroba czy święta zahaczające o dni wolne od pracy

  Jeśli w dzień wolny od pracy wypada święto, pracodawca musi wyznaczyć zastępczy dzień wolny - czyli "oddać" to święto pracownikom. Choroba pracownika w zastępczym dniu wolnym nie uniemożliwia pracownikowi wykorzystanie dnia wolnego, stąd rekompensacja w postaci tego dnia wyznaczonego przez szefa jako wolny nie traci znaczenia.

 • Najpierw mieliśmy Święta Bożego Narodzenia, potem wejście w Nowy Rok, a następnie - przynajmniej na polskim rynku - Epifanię (Święto Trzech Króli). Skłaniało to do korzystania z przepisowych dni wolnych oraz do brania dodatkowych urlopów, a rynkowa gra toczyła się gdzieś w tle, choć oczywiście, koniec końców, działo się sporo.

 • Wielki Piątek dniem wolnym od pracy na Węgrzech

  Wielki Piątek będzie na Węgrzech dniem wolnym od pracy - zdecydował we wtorek parlament węgierski na wniosek partii rządzących, Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej.

 • Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Kalendarz w tym roku sprzyja - wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego. Zanim jednak wybierzemy się na majówkę, warto pamiętać, że to czas żniw dla firm oferujących usługi turystyczne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Po 31. latach otrzymałam wymówienie z pracy. Czy należą mi się wolne dni na szukanie nowego zajęcia?

 • Wczoraj spora część Europy miała wolne w związku z obchodami Święta Pracy, ale za to nie próżnowali uczestnicy rajdu dolara. EUR/USD osunął się pod 1,20, GBP/USD spadł pod 1,36, a USD/PLN zahaczył o 3,57. Dolar lśni przez lepszą postawę gospodarki USA na tle reszty świata, co na początku roku większość inwestorów widziała zupełnie inaczej. Do grudnia obraz może się ponownie diametralnie zmienić