• Informacje na temat:

  dni wolne

Artykuły na temat: dni wolne
 • Nawet 140 dni wolnych w 2019 roku

  Aż dwa bardzo długie "weekendy" pozwalające odpocząć przynajmniej 9 dni - na takie uroki mogą liczyć najbardziej zapobiegliwi pracownicy, którzy zawczasu zaplanują sobie urlopy w tym roku - wylicza Bartosz Turek, analityk Open Finance. Nawet bez urlopu do pracy nie będzie trzeba iść 114 razy, a po dodaniu 26 dni wolnych dla pracowników z odpowiednim stażem zyskujemy aż 140 dni wolnych w 2019 roku.

 • Polski nie stać na dni wolne od pracy

  - Dzień ustawowo wolny od pracy oznacza dla przedsiębiorstw koszty na poziomie 3,5 miliarda zł, z czego 1,15 mld zł to tzw. koszty osobowe, w tym m.in. wynagrodzenia pracowników - powiedziała główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

 • Dni wolne od pracy w 2017 roku

  Kalendarz w 2017 roku układa się bardzo łaskawie dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę - aż 15 dni wolnych i zaledwie 250 dni pracy w skali roku. Bardzo ciekawy układ dni wolnych pozwoli na naprawdę długie weekendy małym kosztem urlopu. Można powiedzieć, że to będzie mocno leniwy rok.

 • Wyznaczanie dnia wolnego za sobotnie święto

  Zasady ustalania wymiaru czasu pracy przewidują jego obniżanie o 8 godzin za święto przypadające w innym dniu niż niedziela. Taki sposób obliczania czasu pracy powoduje, że w przypadkach, gdy święto przypada w sobotę, zazwyczaj należy wskazać inny dzień wolny od pracy, aby zapewnić pracownikom odpowiednią liczbę dni i godzin pracy. Najbliższe takie święto przypada 15 sierpnia br. i jest to święto

 • "Chorobówka" należna także za dni wolne od pracy

  Gdy osoba aktywna zawodowo stanie się niezdolna do pracy z powodu choroby, z reguły traci możliwość uzyskiwania wynagrodzenia/przychodu. Wówczas pewnego rodzaju rekompensatą dla spełniających określone warunki ubezpieczonych jest stosowne świadczenie, wypłacane za każdy dzień potwierdzonej niezdolności do pracy, w tym również za dni wolne od pracy.

 • 12 listopada dniem wolnym od pracy: Nadchodzi jubileuszowy chaos w firmach

  Ustanowienie 12 listopada dniem wolnym spowoduje konieczność zmiany harmonogramów czasu pracy. Wywoła nie tylko problemy organizacyjne, ale też finansowe straty.

 • Choroba czy święta zahaczające o dni wolne od pracy

  Jeśli w dzień wolny od pracy wypada święto, pracodawca musi wyznaczyć zastępczy dzień wolny - czyli "oddać" to święto pracownikom. Choroba pracownika w zastępczym dniu wolnym nie uniemożliwia pracownikowi wykorzystanie dnia wolnego, stąd rekompensacja w postaci tego dnia wyznaczonego przez szefa jako wolny nie traci znaczenia.

 • Najpierw mieliśmy Święta Bożego Narodzenia, potem wejście w Nowy Rok, a następnie - przynajmniej na polskim rynku - Epifanię (Święto Trzech Króli). Skłaniało to do korzystania z przepisowych dni wolnych oraz do brania dodatkowych urlopów, a rynkowa gra toczyła się gdzieś w tle, choć oczywiście, koniec końców, działo się sporo.

 • Wielki Piątek dniem wolnym od pracy na Węgrzech

  Wielki Piątek będzie na Węgrzech dniem wolnym od pracy - zdecydował we wtorek parlament węgierski na wniosek partii rządzących, Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej.

 • Co przyniesie wolny poniedziałek? Mniej pieniędzy na wynagrodzenia

  Ludzie mają gdzie mieszkać, w co się ubrać i co jeść nie dlatego, że świętują, ale dlatego że pracują i wytwarzają potrzebne produkty i usługi. To praca jest źródłem rozwoju gospodarczego i zwiększa zamożność obywateli - komentuje dr hab. Tomasz Rostkowski, prof. SGH , Główny ekonomista Pracodawców RP.