• Informacje na temat:

  do kiedy pit 11

Artykuły na temat: do kiedy pit 11
 • PIT-11 zeznanie zostało wypełnione na podstawie własnych obliczeń, oraz kopię pisma wzywającego naszego płatnika do przekazania PIT-11. 5 Przepisy przewidują kilka sytuacji, kiedy nie dostaniemy PIT(...) ubezpieczenie. Wszystkie te informacje zawiera formularz PIT-11, który wypełnia nasz pracodawca (czyli płatnik). Przekazuje nam go niezależnie od tego, czy jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę...

 • Roczne rozliczenia płatnicze, czyli kiedy PIT-11, a kiedy PIT-40?

  sporządzanych przez płatników informacji PIT-11 o uzyskanych dochodach oraz pobranych zaliczkach.

 • Firma dopiero teraz wypłaciła mi zaległe pieniądze za zeszły rok. Czy powinnam zrobić korektę rozliczenia PIT za 2015 r.? Danuta z Koszalina...

 • PIT-11 wyślij przez internet do 2 marca

  Wysłanie informacji PIT-11 do pracownika mailem to oszczędność czasu i kosztów dla przedsiębiorstwa. Korzystają na tym także sami adresaci, którym łatwiej jest zarchiwizować i w razie potrzeby odnaleźć takie dokumenty. PIT-11 można też udostępniać pracownikom w PDF-ie, za pomocą wewnętrznej dobrze zabezpieczonej platformy internetowej.

 • ...końca lutego pracownik powinien otrzymać swój pierwszy PIT-11, zawierający informacje o przychodach, kosztach jego uzyskania oraz odliczeniach. PIT-11 nie będzie obejmować jednak tych zleceń czy umów o dzieło, z których wypłata w danym miesiącu nie przekroczyła 200 zł (są one opodatkowane ryczałtem 18% przychodu i nie wykazujemy ich nigdzie). Dane zawarte w PIT-11 należy przenieść do deklaracji...

 • PIT Last Minute: Przy braku PIT-11 czy PIT-8C, podatnikowi zostają wyciągi, umowy i druki ZUS-owskie

  Pracodawcy, zleceniodawcy, domy maklerskie, uczelnie - to potencjalni płatnicy miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy Kowalskiego. Brak informacji od płatnika o osiągniętych w 2015 r. dochodach podatnika nie spowoduje, że fiskus łaskawiej potraktuje tych, którzy spóźnią się ze złożeniem rocznego PIT-a.

 • Roboty "idą" po naszą pracę. Polska wśród najbardziej zagrożonych państw

  Rewolucja technologiczna odbywa się na naszych oczach. Tak jak w XIX wieku powstanie fabryk doprowadziło do wytworzenia klasy robotniczej, tak w XXI niezwykle dynamiczny rozwój technologii wspomaga proces automatyzacji pracy. Pytanie nie brzmi już, "czy", ale raczej "kiedy" maszyny zabiorą człowiekowi zajęcie.

 • Kiedy urząd skarbowy sporządzi za podatnika PIT-37 za 2016 r.?

  PIT-37 za 2016 r. może sporządzić za podatnika, na jego wniosek, urząd skarbowy. Wniosek trzeba przesłać przez internet do 18 kwietnia 2017 r. Zeznanie podatkowe może uwzględniać opodatkowanie dochodów łącznie z małżonkiem, ulgę na dzieci czy podwyższone koszty uzyskania przychodów.

 • Niebawem minie pół roku, od kiedy rodziny pobierają po 500 zł na dzieci. Czas więc na podsumowania! Sprawdzamy, którzy rodzice zachowali prawo do zasiłków z MOPS i do innego wsparcia, a którzy mogą je utracić.

 • Pozostał miesiąc na wysyłkę PIT-11. Połowa przedsiębiorców deklaruje, że nie zdąży

  Choć aktualnie zajmują nas tematy świąteczne, to nie możemy przy tym zaniedbywać innych obowiązków. Zgodnie ze zmianami w nowym roku termin składania PIT-11 przez pracodawców mija już za nieco ponad miesiąc. Jak pokazuje badanie, firmy nie są na to gotowe.