• Informacje na temat:

  dobra inwestycja

Artykuły na temat: dobra inwestycja
 • Praca sezonowa w Niemczech to dla Polaków dobry interes

  ...w blaszanych kontenerach po dwie osoby w pokoju. Ta inwestycja kosztowała farmera 200 tys. euro. Teraz ściąga dziennie od każdego po 9 euro, nie tylko za pokój, ale za możliwość korzystania z kuchni(...) zapewnia, "kiedy pracownicy są zadowoleni i jest dobra atmosfera pracy, wtedy nie ma stresu". Kiedy jednak myśli o ustawowej płacy minimalnej i wybiega myślami w przyszłość, twarz mu pochmurnieje...

 • Analitycy: To dobry moment na zabezpieczone i długoterminowe inwestycje w akcje międzynarodowych firm

  Największe banki centralne świata stymulują rynki wyjątkowo luźną polityką monetarną. Rośnie popyt, a inflacja pozostaje niska, co pozwala firmom zwiększyć sprzedaż i marże. Wyjątkowa sytuacja sprawia, że analitycy spodziewają się silnego wzrostu wartości międzynarodowych korporacji. To może być dobry moment na umiejętną inwestycję w tego typu aktywa.

 • Procter & Gamble – kolejna inwestycja w Polsce i nowe miejsca pracy

  .... - P&G jest ważnym inwestorem i partnerem dla polskiej gospodarki. Doceniamy skalę inwestycji firmy w naszym kraju, które zaowocowały powstaniem tysięcy miejsc pracy. Nowa inwestycja potwierdza, jak silne(...) zaufaniem nasze marki. Warto podkreślić, że do rozwoju inwestycji P&G w Polsce przyczyniła się dobra współpracy z polskimi władzami i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Pozostajemy oddani Polsce i polskim...

 • Garaż na wynajem - dobra inwestycja?

  Inwestycje w garaże wciąż są w Polsce nowością. Zarabiamy przede wszystkim na wynajmie mieszkań, lokali i biur, ignorując inne typy nieruchomości. Tymczasem przy odrobinie wysiłku garaż może stać się źródłem niewielkiego, ale pewnego zysku.

 • Coraz więcej inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna notuje coraz lepsze wyniki. Ubiegłoroczny wynik - 58 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 2,5 mld zł - był wyjątkowo dobry, a prognozy na ten właśnie zostały zrewidowane w górę po udanym I kwartale. Spodziewane nakłady inwestycyjne (ok. 1,5 mld zł) mogą przyczynić się do powstania nawet 1,3 tys. nowych miejsc pracy.

 • Bardzo złe informacje o inwestycjach polskich firm

  Z pozoru ostatnie dane o inwestycjach przedsiębiorstw były bardzo dobre. Jednak okazuje się, że to był wzrost dotyczący sektora publicznego i firm zagranicznych. Natomiast inwestycje polskich firm spadły i to trzeci kwartał z rzędu.

 • Pracodawcy alarmują: Możemy przegrać z naszymi sąsiadami walkę o inwestycje. Wszystko przez brak rąk

  Jedna z pomorskich firm produkcyjnych miała w tym roku otwartych 200 wakatów. Tymczasem szkoły techniczne ukończyło w regionie zaledwie 38 uczniów. Pracodawcy biją na alarm: jeśli w dalszym ciągu będziemy kształcić menedżerów i marketingowców, nie będziemy w stanie więcej produkować. W efekcie nasza gospodarka zwolni.

 • Dobra sytuacja w branży hotelarskiej. Rośnie liczba inwestycji w hotele

  Dobra sytuacja w branży hotelarskiej sprzyja decyzjom inwestycyjnym. Hotele są traktowane jako potencjalne dobre źródło dochodów. Krajowa baza noclegowa w ciągu dekady zwiększyła się o 79 proc., a liczba korzystających z niej turystów o 86 proc. Bolączką hotelarstwa jest cykliczność i szara strefa. Stosunkowo niskie obłożenie na tle Europy sprawia, że branża hotelarska ma duży potencjał rozwoju

 • Dzięki polskiej inwestycji Amazona rosną pensje

  ...trochę dołożyć. Jest to dobra sytuacja dla pracowników - wzrosła rynkowa płaca minimalna dla pracowników fizycznych - poinformowała ekspert. Amazon oferuje chętnym do pracy m.in. codzienne gorące...

 • Inwestycja w mieszkanie na wynajem - dobra alternatywa dla lokat

  Wyższe ceny mieszkań w Łodzi i Warszawie sprawiają, że miasta te tracą na atrakcyjności dla osób, które chciałyby kupić tam nieruchomość na wynajem, bo za cenami nie idą stawki najmu. Nie zmienia to faktu, że średnia oczekiwana rentowność najmu nadal znacząco przewyższa zyski z bankowych depozytów.