• Informacje na temat:

  dobry fundusz inwestycyjny

Artykuły na temat: dobry fundusz inwestycyjny
 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ..."Cityboy", jako jedna z niewielu książek poruszających sprawy świata finansjery w Londynie (aut: Geraint Anderson) wywołała prawdziwą burzę medialną zarówno wokół autora, jak i stylu życia pracowników wielkich banków i funduszy inwestycyjnych.

 • Jak wybrać fundusz inwestycyjny?

  W czasach gdy depozyty bankowe są nisko oprocentowane, a w większości nawet nie chronią przed inflacją, poszukujemy korzystniejszych form lokowania oszczędności. Jedną z możliwości są fundusze inwestycyjne. To może być dobry wybór, ale pod kilkoma warunkami.

 • Setki tysięcy Ukraińców to za mało. Demograficzna bomba na rynku pracy tyka

  ..., głównego ekonomisty Polskiego Funduszu Rozwoju Jeszcze w latach 60. na jednego emeryta lub rencistę przypadało kilkunastu Polaków w wieku produkcyjnym. Teraz już tylko około trzech. Ten spadek...

 • Dobry rok funduszy inwestycyjnych

  Nadzieje na wzrost gospodarczy wzmacniają zainteresowanie inwestorów lokowaniem pieniędzy w funduszach inwestycyjnych. Polska nie jest wyjątkiem - także w naszym kraju rosną aktywa powierzone funduszom.

 • Ciężka droga na Canary Wharf

  Mimo globalnego kryzysu londyńska bankowość inwestycyjna nie straciła wielkiej siły przyciągania młodych talentów. Każdego roku dziesiątki tysięcy studentów z najlepszych uczelni Europy (i nie tylko) ślą swoje CV oraz listy motywacyjne do tzw. bulge brackets - najbardziej znanych banków inwestycyjnych na świecie.

 • Najwięcej zarobili posiadacze prostych funduszy

  W ostatnim roku najwięcej stracili posiadacze funduszy inwestycyjnych o najbardziej skomplikowanych nazwach. Przypadek? Niekoniecznie, bo z drugiej strony zyski liczyli posiadacze funduszy o krótkich nazwach - wynika z danych o niemal 2,5 tys. produktów inwestycyjnych zebranych przez Lion's Bank.

 • ...więcej zarobimy. To dobry sposób zaoszczędzenia na przyszłą emeryturę. Fundusz inwestycyjny Może przynieść zysk wyższy lub… niższy niż lokata. Niektóre banki proponują też lokaty połączone z funduszem. O ile zysk na lokacie jest pewny, to na funduszu można stracić, jeśli jest źle zarządzany. To więc dość ryzykowna forma oszczędzania.

 • Na co uważać wybierając fundusze inwestycyjne?

  Pierwszy fundusz inwestycyjny powstał... w 1774 roku. Stworzył go po krachu na giełdzie w Amsterdamie holenderski kupiec i pośrednik Abraham van Ketwich. Fundusz Eendragt Maakt Magt (jedność daje siłę) inwestował na wszystkich ważniejszych rynkach ówczesnego świata kapitałowego. Podobnie jak czynią to dzisiejsze fundusze. I to właśnie geografia jest pierwszym kryterium ich podziału. Są zatem

 • Gdańsk: State Street chce zatrudnić około tysiąca osób

  Europy. Salamon wyjaśnił, że biuro w Gdańsku będzie się zajmować m.in. księgowością ds. funduszy inwestycyjnych, wyceną instrumentów finansowych, obsługą funduszy hedgingowych, sprawozdawczością(...), organizacje non-profit, fundusze emerytalne i inni menedżerowie inwestycyjni. Obecnie State Street obsługuje ok. 40 proc. funduszy inwestycyjnych w USA oraz 37 proc. funduszy emerytalnych. W Japonii jej...

 • Shopping na GPW trwa. Zagranica kupuje akcje

  spółek - banków, a także PKN Orlen i KGHM uważa Ryszard Rusak, dyrektor inwestycyjny ds. akcji Union Investment TFI.