• Informacje na temat:

  dobry sposob na biznes

Artykuły na temat: dobry sposob na biznes
 • W centrach usług dla biznesu codziennie powstaje 90 nowych miejsc pracy

  W ciągu dwóch lat w sektorze usług dla biznesu zatrudnienie wzrosło o 30 proc. do blisko 280 tys. osób. W 2020 roku może w nim pracować już 340 tys. - wynika z danych ABSL. Aby przyciągnąć i zatrzymać u siebie najlepszych pracowników, firmy walczą nie tylko atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia i benefitami, lecz także możliwościami rozwoju zawodowego i osobistego. Taką możliwość daje praca...

 • - Inwestorzy zagraniczni muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory, na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskimi przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach - powiedział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

 • Sposób na zatrudnienie niani umowa uaktywniająca

  ...- Nianią nie mogą być przede wszystkim ani rodzice, ani osoby niepełnoletnie. Natomiast może nią zostać babcia, dziadek albo inna osoba spokrewniona - przypomina w rozmowie z agencją Newseria Biznes Radosław Milczarski z Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umowę uaktywniającą, czyli umowę o świadczenie usług (do której stosuje się przepisy dotyczące zlecenia), można zawrzeć, gdy dziecko...

 • Opozycja o "Konstytucji biznesu": Zestaw pobożnych życzeń; PiS: krok w dobrym kierunku

  Zestaw pobożnych życzeń, kolejna prezentacja - tak "Konstytucję biznesu" komentowali politycy PO, PSL i Nowoczesnej. "Konstytucja" to krok w dobrym kierunku, dobre propozycje dla przedsiębiorców, które posłużą dobru wspólnemu - kontrowali przedstawiciele władzy.

 • Ile zarabia się w polskim show biznesie? Gwiazdy mówią o swoich wynagrodzeniach

  Marcin Prokop często w wywiadach mówi o tym, że pieniądze zarabiane w show biznesie są nieproporcjonalnie duże do wykonywanej pracy. Część kolegów z branży się z nim nie zgadza, ale są i tacy, którzy przyznają mu rację.

 • Branżę dóbr konsumpcyjnych czeka rewolucja technologiczna

  Firmy z branży dóbr konsumpcyjnych w nadchodzących latach czeka prawdziwa rewolucja. Firmy będą coraz częściej korzystać z internetu oraz urządzeń mobilnych w celach sprzedażowych i marketingowych.

 • Prof. Mączyńska: Działania rządowe na rynku pracy nie wystarczą. W temat powinien włączyć się biznes

  Dlatego zaniedbywane przez lata szkolnictwo zawodowe wraca do łask. W cenie jest dobry zawód, który zapewnia satysfakcjonujące wynagrodzenie. O problemach i osiągnięciach krajowego rynku pracy mówi(...) doprowadziły do utraty specjalistów z różnych dziedzin. Niebagatelny wpływ na to miał też dominujący do niedana w gospodarce model biznesu, oparty na konkurowaniu niskimi płacami. Stanowiło to zachętę...

 • Chcesz reklamować swój biznes? Koniecznie przeczytaj!

  Często ludzie decydujący się na rozpoczęcie reklamy swojego biznesu, nieświadomie dają się naciągnąć przez nieprofesjonalne agencje na koszty za działania marketingowe, które w wielu przypadkach bywają zbędne. Jak sprawdzić, co naprawdę będzie dla nas skuteczne?

 • Dobre perspektywy przed sektorem przedsiębiorstw społecznych

  ...- Perspektywy rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce są dosyć dobre - zapewnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Justyna Politańska z Fundacji Światowego Tygodnia(...), z której skorzystało już, jak podaje najnowszy raport Sieci Sensownego Biznesu, bardzo wielu polskich internautów, drugim są start-upy społeczne - wskazuje Justyna Politańska. Widzimy, że nie tylko...

 • Jak pewien Francuz stworzył firmę nr 1 w branży dóbr luksusowych

  Niemal 30 lat zajęło Bernardowi Arnaultowi stworzenie giganta rynku dóbr luksusowych. Jego "stajnia" jest tak pełna doskonałych marek, że gdyby powstał jej odpowiednik w świecie wyścigów konnych, to zgarniałby wszystkie nagrody, od Kentucky Derby i Grand National, przez Wielką Warszawską, po Wielką Pardubicką.