• Informacje na temat:

  dochód na głowę mieszkańca

Artykuły na temat: dochód na głowę mieszkańca
 • ..., którzy mają po dziesięć kredytów naraz. Niechlubny rekord należy do anonimowego mieszkańca Mazowsza winnego bankom 101 milionów złotych. Z każdym rokiem jego zadłużenie powiększa się o 5 milionów. Część...

 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...społeczeństwa nie będzie się nadawała do podjęcia pracy zarobkowej, być może trzeba będzie rozważyć dochód gwarantowany, czyli zasiłek pozwalający ludziom przeżyć i zaspokoić potrzeby. Także te...

 • Polska może wpaść w pułapkę średniego dochodu. Bez reform grozi nam długotrwałe spowolnienie gospodarcze

  W Polsce trzeba zwiększyć inwestycje w nowe technologie, tworzyć i promować własne marki oraz usprawniać państwową administrację. Bez tego grozi nam zjawisko zwane przez ekonomistów pułapką średniego dochodu, charakterystyczne dla państw goniących bogatszy Zachód. Oznacza ono długotrwałe i znaczące obniżenie tempa wzrostu gospodarczego.

 • Politycy z UK kontra Polacy. Co partie mają dla imigrantów

  ...najbardziej szczodrych w Europie. Połowę mniej niż w Norwegii Według Eurostatu, Wielka Brytania na osłonę socjalną wydaje prawie o połowę mniej na głowę mieszkańca niż Norwegia, 22 proc. mniej niż...

 • Najemcy wydają ponad 40 proc. wynagrodzenia na "dach nad głową"

  Najemców jest w Polsce około 1,6 mln. Jest to dwa razy więcej niż 5 lat temu, ale wciąż rodzimy rynek najmu jest jednym z najmniejszych w Europie. Powód? Nad Wisłą czynsz pochłania lwią część miesięcznego wynagrodzenia najemcy - wynika z szacunków Lion's Bank.

 • Świat zmaga się z recesją już piąty rok. Dlatego na Zachodzie oszczędność stała się dziś nie tylko koniecznością, lecz także modą. Ograniczania wydatków uczą nawet bogaci i sławni. Na szczęście liczenie się z każdym groszem może mieć dobre strony. I daje czasem więcej satysfakcji niż beztroskie wydawanie pieniędzy.

 • Znamy szczegóły aktualizacji programu "Czyste powietrze"

  Koniec z bezmyślnym dotowaniem nowych kotłów węglowych w domach bogaczy, których stać na nieruchomość wartą milion złotych. Rząd chce uszczelnić system wsparcia. Poza dotychczasowym kryterium średniego miesięcznego dochodu na głowę o wysokości wsparcia będzie decydować też roczny dochód wnioskodawcy. Dotyczyć to będzie tych, którzy zarabiają powyżej 1,6 tys. zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę.

 • Prof. L. Balcerowicz: Bez reform Polska ugrzęźnie

  57,5 proc. - taką część dochodu przeciętnego Niemca miał w ubiegłym roku do dyspozycji statystyczny Polak. Choć w 2016 roku polska gospodarka rozwijała się szybciej niż niemiecka, to jednak wolniej niż w poprzednich dwóch latach i wolniej od oczekiwań. Zdaniem Leszka Balcerowicza, Polska unikając reform, za to ograniczając wolność gospodarczą i obniżając wiek emerytalny, przestanie nadrabiać dystans do bogatszego sąsiada.

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.