• Informacje na temat:

  dochód na jednego mieszkańca w europie

Artykuły na temat: dochód na jednego mieszkańca w europie
 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  ...w społeczeństwie. Jednym z nich może być bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP).

 • Od dochodu będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację domu

  Sejm uchwalił w piątek nowelizację przepisów podatkowych wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych. Posłowie zgodzili się na poprawkę PiS zwiększającą odpis podatkowy wobec pierwotnej propozycji rządu.

 • Nieracjonalny strach przed napływem imigrantów

  ...stwierdzenie, że w Europie mamy określoną, stałą liczbę stanowisk pracy. Jeśliby tak było, to państwa o największej liczbie ludności cierpiałyby z powodu wysokiego poziomu bezrobocia. Prosty przykład zobrazuje...

 • Smog na wsiach rośnie. W Europie? Nie, tylko w Polsce

  Raport nie pozostawia złudzeń i obala mit o "czystym, wiejskim powietrzu". To właśnie miasta powinny być szczególnie zainteresowane zredukowaniem zjawiska smogu na terenach wiejskich - napływ złej jakości powietrza ze wsi do miast dokonuje się bowiem w praktycznie każdym województwie.

 • Liechtenstein: 1300 zł na dziecko, 12500 zł zasiłku

  ...najniższa w całej Europie i wynosi tylko 7,6 proc. Niski VAT to główny powód wycieczek do tego kraju na zakupy. Piękne zasiłki Świadczenia, na jakie można liczyć pracując w Lichtensteinie, idą w parze...

 • Prof. L. Balcerowicz: Bez reform Polska ugrzęźnie

  57,5 proc. - taką część dochodu przeciętnego Niemca miał w ubiegłym roku do dyspozycji statystyczny Polak. Choć w 2016 roku polska gospodarka rozwijała się szybciej niż niemiecka, to jednak wolniej niż w poprzednich dwóch latach i wolniej od oczekiwań. Zdaniem Leszka Balcerowicza, Polska unikając reform, za to ograniczając wolność gospodarczą i obniżając wiek emerytalny, przestanie nadrabiać dystans do bogatszego sąsiada.

 • Tylko więcej aktywnych zawodowo kobiet i nestorów może zmniejszyć lukę na rynku pracy

  Tak wynika w analiz przedstawionych przez Instytut Badań Strukturalnych (IBS). - Teraz jesteśmy społeczeństwem w miarę młodym w Europie, ale mediana wieku populacji wzrośnie z 39 lat do 45 w 2030 roku.  Za kolejne dwadzieścia lat przeciętny Polak będzie miał pięćdziesiąt lat - podkreśla Piotr Lewandowski, szef Instytutu. Przypomniał prognozy demograficzne i to, że, na jedną osobę powyżej 65

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Sprawdź, ile zarabia polski emigrant

  Norwegia to chyba jedyne państwo w Europie, w którym dochody obywateli są całkowicie jawne. Dotyczy to również zatrudnionych w tym kraju Polaków. Wynagrodzenia naszych rodaków ustępują nieco zarobkom rodowitych mieszkańców krainy fiordów.

 • Rząd przeprowadzi termomodernizację budynków. Znamy szczegóły

  Trwają ostatnie szlify rządowego programu wymiany kotłów i ocieplania domów jednorodzinnych. Znamy szczegółowe rozwiązania dla mieszkańców.