• Informacje na temat:

  dochod z najmu

Artykuły na temat: dochod z najmu
 • Wynajmując komuś mieszkanie możemy odliczyć koszty związne np. z remontem. Ale najlepszą metodą na wykazanie braku dochodu z najmu jest zastosowanie tzw. przyspieszonej amortyzacji.

 • Najem prywatny szansą na dodatkowe dochody

  Rynek najmu ciągle kusi atrakcyjnymi stopami zwrotu. Najem prywatny daje szansę spłat kredytów i wypracowania dochodów. Czy jednak pozwala się utrzymać? Droga do zostania rentierem jest długa i wyboista, co nie znaczy, że niemożliwa do przejścia.

 • Dochód na członka rodziny liczymy, sumując dochody uzyskane w rodzinie i dzieląc otrzymany wynik przez liczbę osób, pozostających w jednym gospodarstwie domowym. Ale np. nie wliczamy zasiłków rodzinnych. Co trzeba zsumować?

 • Zasady opodatkowania prywatnego najmu w 2019 r.

  zaliczenie do odpowiedniego źródła, czyli działalności gospodarczej, bądź najmu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o pdof, pozostaje zatem - zgodnie z przepisami - w gestii podatnika.

 • Jeżeli wynajmujesz nieruchomość, pamiętaj, że przychód z tego tytułu musisz rozliczyć w urzędzie skarbowym. Wraz z Ministerstwem Finansów rozpoczynamy cykl porad o rozliczaniu PIT za 2013 r.

 • Rząd zabiera się za najem prywatny. Szuka większych wpływów

  Osoby wynajmujące swoje mieszkania w ramach tzw. najmu prywatnego zaniepokoiła wiadomość o zmianach zasad opodatkowania dochodów z tego tytułu.

 • ...w 2013 r. na korzystanie z sieci wydaliśmy np. 500 zł, to tylko tyle możemy odliczyć. Poniżej wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości związane z tą ulgą. Ulgę odlicza się od dochodu czy od przychodu? Podatnicy podatku dochodowego obliczanego na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej (np. gdy uzyskujemy dochody z pracy), odliczeń dokonują od dochodu. Jeśli ktoś rozlicza się w formie...

 • Zasady odliczania straty z działalności gospodarczej i z najmu prywatnego

  Przychody uzyskiwane w ramach własnej działalności gospodarczej oraz z tytułu udziału w spółce osobowej zaliczane są do tego samego źródła przychodów, jakim jest działalność gospodarcza. Zatem podatnik może w ramach tego samego źródła przychodów odliczyć stratę. Natomiast najem prywatny stanowi inne źródło przychodów. Zatem strata z tego najmu nie może być odliczona od dochodu z działalności

 • Od lat rośnie liczba osób rozliczających przychody z tytułu najmu lub dzierżawy w formie ryczałtu. Z danych, jakie otrzymała „Gazeta Prawna” od Ministerstwa Finansów wynika, że w 2012 roku w ten sposób rozliczało się z fiskusem 334 tys. osób (o 43 tys. więcej niż rok wcześniej). Wyjaśniamy dla kogo rozliczenie ryczałtem jest najbardziej opłacalne i jakie formalności trzeba dopełnić, by...

 • Ministerstwo Finansów zaproponuje 8,5-proc. stawkę CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości

  Ministerstwo Finansów w nowej wersji projektu ustawy o reitach zaproponuje 8,5-proc. stawkę CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości - napisano w wykazie prac legislacyjnych, gdzie opublikowano zamiar przedstawienia projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości.