• Informacje na temat:

  dodatek mieszkaniowy 2012

Artykuły na temat: dodatek mieszkaniowy 2012
 • Wynagrodzenia nauczycieli: Jak zreformować system?

  Po raz pierwszy od 2012 r. nauczyciele otrzymają od 1 kwietnia 2018 r. tak znaczące, bo 5-proc. podwyżki. W kolejnych latach ma być podobnie. Czy to oznacza, że praca nauczycieli została wreszcie doceniona?

 • Obowiązkowy wkład własny zmniejszy szansę na kredyt

  Nawet co piąty zainteresowany kredytem mieszkaniowym, czyli grubo ponad 30 tys. osób, będzie miało problem z pożyczeniem pieniędzy na mieszkanie - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród doradców Open Finance. Wszystko z powodu wymogu posiadania 10 proc. wartości kredytowanej nieruchomości od 2015 r.

 • Politycy z UK kontra Polacy. Co partie mają dla imigrantów

  ..."Dziennik Gazeta Prawna" zapytał cztery główne partie o ich propozycje antyimigranckie. Pomysły idą dużo dalej niż zasiłek na dziecko czy mieszkaniowy.

 • "Mieszkanie dla Młodych" kontra "Mieszkanie +"

  Od czerwca br., kiedy to Premier Beata Szydło ogłosiła założenia programu "Mieszkanie +", mamy możliwość porównania dwóch skrajnie różnych podejść do polityki mieszkaniowej - obecnego i poprzedniego rządu. Flagowy program PO "Mieszkanie dla Młodych" w opinii twórców przecież kręci się fantastycznie. Narzuca się więc pytanie: po co szukać innych rozwiązań? Przyjrzyjmy się jednak dokładniej obydwu programom.

 • Wielka Brytania: Bye bye kryzys?

  Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego w drugiej połowie 2012 r. gospodarka Wielkiej Brytanii wreszcie zaczęła się rozwijać. Rząd Davida Camerona niemal od razu ogłosił koniec recesji. Do przełomu jednak jeszcze daleko. Od 1 października natomiast wzrosła minimalna stawka godzinowa na Wyspach.

 • Upadły bank i znikający deweloper. Problemy klientów

  O Dolcanie, jednym z większych warszawskich deweloperów, głośno zrobiło się na przełomie 2015 i 2016 r. Firma przerwała wtedy prace na budowach, uderzona przez niewypłacalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank). Grupa Dolcan finansowała w nim swoje inwestycje mieszkaniowe. Z drugiej strony w aktach sądowych upadłego SK Banku znalazła się informacja, że rok temu kredyty zaciągnięte przez spółki z grupy Dolcan wynosiły ponad 1,4 mld zł i należy traktować je jako...

 • Ponad miliard złotych na podwyżki dla nauczycieli

  ...zabezpieczane dotychczas w budżecie na dodatek mieszkaniowy dla uprawnionych nauczycieli. "Spowoduje to, że od 1 kwietnia 2018 r. średnie wynagrodzenia nauczycieli wzrosną łącznie o 5,35 proc. (...) Oznacza to, że średnie wynagrodzenie nauczycieli zwiększy się od 147 zł dla nauczyciela stażysty, do 271 zł dla nauczyciela dyplomowanego" - poinformował MEN. Resort zaznaczył jednocześnie, że dodatek mieszkaniowy...

 • Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Wielu młodych ludzi zadaje sobie to pytanie: kiedy jest czas na zakup własnego "M"? Zrobić to od razu po studiach? Po kilku latach pracy zawodowej? Przed ślubem? Takie pytania można by mnożyć długo.

 • Nowa tabela wynagradzania nauczycieli tuż-tuż

  ...powoduje, że nauczyciele, którzy otrzymywali dodatek mieszkaniowy - w wysokości 150-200 zł - po podwyżce proponowanej przez MEN będą zarabiali mniej niż zarabiali do tej pory" - dodał Broniarz(...) w budżecie na dodatek mieszkaniowy dla uprawnionych nauczycieli w kwocie ok. 126 mln zł. W związku z tą zmianą kwota bazowa dla nauczycieli (określona w ustawie budżetowej, służąca do wyliczenia...

 • Pracownicze plany kapitałowe mają być receptą na niską emeryturę

  Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych może wejść w życie formalnie od 1 lipca 2018 r.