• Informacje na temat:

  dodatek stażowy

Artykuły na temat: dodatek stażowy
 • Wynagrodzenia nauczycieli: Pensje w górę, dodatki w dół

  Wynagrodzenie zasadnicze, dodatki stażowy, motywacyjny i funkcyjny - tak może od przyszłego roku wyglądać konstrukcja uposażenia osób uczących w samorządowych szkołach i przedszkolach. Zniknąć mają inne, niemotywujące składniki do pensji (np. dodatek wiejski czy za warunki pracy). Nad zmianami w systemie wynagradzania pracuje właśnie resort edukacji. Przy okazji zniknąć ma obowiązek...

 • Na mocy nowego prawa od 1 lipca pracujący na terenie Francji kierowcy będą musieli zarabiać nie mniej niż 9,67 euro za godzinę pracy. Krajowi przewoźnicy alarmują, że wyliczanie całej stawki, obejmującej różnego rodzaju dodatki, będzie niezwykle skomplikowane. Najbardziej obawiają się drobiazgowych inspekcji ze strony francuskich organów kontrolnych.

 • W Nowym Roku wyższe dodatki za wieloletnią służbę w wojsku i innych służbach

  Woźniak. Pytana jak będzie to wyglądać w praktyce, podała jako przykład dzielnicowego ze stażem służby wynoszący 30 lat. Aktualnie jego dodatek stażowy stanowi 25 proc. uposażenia zasadniczego, co daje(...) długoletnią służbę dla najbardziej doświadczonych żołnierzy zapowiadała w swoim expose premier Ewa Kopacz. W przypadku żołnierzy dodatek za długoletnią służbę wynosi - i po zmianach nadal będzie wynosił...

 • Wysokość wynagrodzenia chorobowego i zasiłków po zmianie regulaminu wynagradzania

  W podstawie wymiaru świadczeń chorobowych uwzględnia się składniki wynagrodzenia, które nie są wypłacane za okresy pobierania świadczeń za czas choroby.

 • Niskie zarobki nauczycieli to mit? Rekordziści wyciągają nawet kilkanaście tysięcy złotych

  ...i na rękę zarabia blisko 5 tys. zł. Na takie wynagrodzenie wpływają też odpowiednio wysoki dodatek motywacyjny i stażowy. Ten ostatni wynosi u niej 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego (czyli(...) wysokość miesięcznej pensji w znacznym stopniu wpływa też dodatek motywacyjny. Ten jest indywidualnie określany przez samorządy. Na przykład w Warszawie w ubiegłym roku był wypłacany w wysokości do 2,4 tys...

 • Wypłata wynagrodzenia w różnych terminach

  Kodeks pracy zobowiązuje pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia za dany miesiąc w stałym i ustalonym z góry terminie, nie później niż do 10. dnia następnego miesiąca. Terminy wypłaty innych świadczeń płacowych związanych ze stosunkiem pracy są bardziej zróżnicowane i wynikają z przepisów dotyczących danego świadczenia. Prawo pracy nie przewiduje więc jednego, uniwersalnego terminu wypłaty wynagrodzeń pracowniczych - decyduje o nim brzmienie przepisu lub charakter świadczenia.

 • Gotowa jedna trzecia profili dla bezrobotnych

  ..., grant na telepracę, czy przyznawany dodatek aktywizacyjny. Są też jednorazowe bony na zasiedlenie, które mają zachęcić osoby podejmujące pracę w innej miejscowości do zmiany miejsca zamieszkania...

 • Płatny urlop wypoczynkowy to przywilej pracowników

  Płatny urlop wypoczynkowy to przywilej pracowników zatrudnionych w ramach stosunku pracy. Prawo do tego urlopu jest niezbywalne. Ustalanie wynagrodzenia za urlop opiera się na zasadzie, zgodnie z którą pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Wynagrodzenie urlopowe powinno więc odpowiadać wysokości wynagrodzenia za pracę.

 • Zamiast 9,9 tys. zł brutto uposażenie posłów wyniesie 7920 zł. Ruszają prace nad projektem

  Uposażenie posłów i senatorów ma wynosić 80 proc. wysokości płacy podsekretarza stanu, ustalonej na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. W dalszym ciągu będzie ono automatycznie zwiększane o dodatek z tytułu wysługi lat.

 • Zarząd JSW porozumiał się ws. wzrostu wynagrodzeń

  Zarząd JSW porozumiał się z organizacjami związkowymi na temat wzrostu płac - poinformowała jastrzębska spółka w komunikacie. Porozumienie zakłada podniesienie funduszu wynagrodzeń o 7 proc. od czerwca, co oznacza wzrost kosztów w spółce w 2018 roku o 187 mln zł.