• Informacje na temat:

  dodatkowe dopłaty dla rolników

Artykuły na temat: dodatkowe dopłaty dla rolników
 • ...ważne – dodatkowe zarobki nie muszą być rozliczane w systemie miesięcznym. Jak wyjaśnia „Rzeczpospolita” limit dotyczy przeciętnego przychodu rolnika, liczonego w skali całego roku. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby jednorazowo zarobił 24 tys. zł na zleceniu, od którego trzeba zapłacić składki do ZUS. Kolejne korzystne zmiany dla rolników dotyczą ubezpieczeń, a dokładniej państwowych...

 • Nawet 500 euro dopłaty dla młodego rolnika

  Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji - poinformował prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.

 • ...przejąć dzieci, wnuki, rodzeństwo lub nawet dzieci rodzeństwa zmarłego. Dopłaty dla rolników z ARiMR W biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać(...) dożywocia dla dotychczasowego właściciela. Wprowadzane zmiany przewidują surowsze zasady nabywania gruntów rolnych. Ziemię będą mogli kupować rolnicy indywidualni, tj. osoby które od co najmniej 5 lat...

 • Dodatkowe pieniądze z dopłat bezpośrednich w przyszłym tygodniu

  Dodatkowe pieniądze dla rolników i to od przyszłego tygodnia. Wtedy ruszy zwrot środków pobieranych od hodowców objętych dyscypliną finansową przy ubiegłorocznych dopłatach bezpośrednich. Przysługują im kolejne 152 miliony złotych, których na dopłaty nie wykorzystała Komisja Europejska.

 • Podwyżka minimalnej stawki zaboli. Wzrost pensji to problem dla firm ochroniarskich i sprzątających

  Wzrost najniższej pensji to duży problem między innymi dla firm ochroniarskich i sprzątających. Związki zawodowe z kolei uważają, że ustawowe minimum powinno być wyższe.

 • Unia Europejska gra na czas ws. rekompensat dla rolników

  Unia Europejska gra na czas ws. rekompensat dla rolników w związku z rosyjskim embargiem na żywność - ocenił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. U każdego rolnika, który złożył chęć wycofania produktów z rynku trwają kontrole, które mają zakończyć się do 15 października.

 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  ...niewypłacanie w tym dwunastoletnim okresie emerytury jest dla budżetu państwa korzyścią jedynie pozorną. Bo taka seniorka będzie wymagała wsparcia - zasiłku, dopłaty do czynszu, darmowych posiłków itd(...) zaproponuje. O znaczeniu polityki w systemie emerytalnym świadczą przywileje. Solą w oku reformatorów i ekspertów są świadczenia dla rolników. Wiek emerytalny dla tej grupy został podniesiony przez...

 • Żywioły uderzyły w rolników! Straty będą duże

  Pogoda nie rozpieszcza rolników. Skutki wiosennej suszy i letnich opadów może odczuć cała gospodarka. - W tej chwili największe zagrożenie jest dla pszenżyt - one już powinny być zbierane. W drugiej kolejności są rzepaki. Opady sprzyjają jedynie plantatorom kukurydzy i ziemniaków, a także hodowcom bydła.

 • W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

  W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Wnioski można składać jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień zwłoki kwota płatności będzie obniżana o 1 proc.

 • Od 15 lutego rolnicy mogą składać oświadczenia dot. dopłat bezpośrednich

  Od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR oświadczenia o braku zmian we wniosku o dopłaty bezpośrednie w stosunku do ubiegłego roku - poinformowała Agencja. Na dole tekstu jest link do formularza oświadczenia.