• Informacje na temat:

  dodatkowy urlop macierzyński 2013

Artykuły na temat: dodatkowy urlop macierzyński 2013
 • Wkrótce mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie do roku. Co to oznacza w praktyce?

 • Obniżony etat zamiast urlopu wychowawczego

  Skorzystanie z pełnej puli urlopów związanych z wychowywaniem dziecka może oznaczać kilkuletnią przerwę w zatrudnieniu. Wielu pracowników nie chce wyłączać się na tak długi okres z aktywności(...), w którym mogliby przebywać na urlopie wychowawczym.

 • Treść wniosku o dodatkowy urlop macierzyński

  Czy pracownik występujący o dodatkowy urlop macierzyński jest obowiązany złożyć oświadczenie w sprawie korzystania z tego urlopu przez drugiego rodzica?

 • 1 tys. zł dla wszystkich rodzin, którym urodziło się dziecko

  1 tys. zł miesięcznie będą od 2016 r. otrzymywać rodziny, którym urodzi się dziecko, a które nie mogą skorzystać z urlopu rodzicielskiego - zakłada projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Do świadczenia będą uprawnieni m.in. bezrobotni, studenci i osoby na umowach cywilno-prawnych.

 • Przepisy Kodeksu pracy w sposób jednoznaczny formułują obowiązek pracodawcy dopuszczenia pracownika do pracy po zakończonym urlopie macierzyńskim.

 • Sejm w mijającej kadencji uchwalił 723 ustawy, w tym np. o likwidacji OFE i podwyższeniu wieku emerytalnego

  Podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia i zrównanie go dla kobiet i mężczyzn, zmiany w OFE, przepisy wprowadzające roczny urlop macierzyński - to niektóre z kwestii uregulowanych w ustawach uchwalonych przez Sejm w mijającej kadencji. Przypominamy najważniejsze gospodarcze decyzje ostatnich lat.

 • Zgodnie ze zmianami w kodeksie pracy teraz możesz mieć aż rok płatnego urlopu na dziecko! Oto jakie są zasady jego udzielania.

 • PwC: Polska na szarym końcu polityki prorodzinnej

  Analitycy PricewaterhouseCoopers przedstawili systemy wsparcia w polityce prorodzinnej w całej Unii Europejskiej. Polska na tym tle uplasowała się na końcu tabeli, pod względem wysokości zasiłków, jak i dzietności rodzin. Z państw byłych krajów postkomunistycznych mniej dostają tylko Litwini, Rumuni i Bułgarzy.

 • MPiPS: Urlop macierzyński, dodatkowy i rodzicielski - w sumie 52 tygodnie

  Urlop macierzyński, dodatkowy i rodzicielski - w sumie 52 tygodnie - z tych uprawnień będą mogli korzystać pracownicy po wejściu w życie zmian zapowiadanych przez rząd. Przepisy dotyczące urlopu macierzyńskiego nie zmienią się, wprowadza się nowy urlop rodzicielski.

 • Ustalanie dochodu rodziny dla celów przyznania 500 zł na pierwsze dziecko

  Aby uzyskać wprowadzone od 1 kwietnia br. świadczenie wychowawcze na pierwsze lub jedyne dziecko, trzeba spełnić kryterium dochodowe. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć ustalonych przez ustawodawcę progów dochodowych. O jaki dochód tu chodzi i z jakiego okresu oraz czy w każdym przypadku należy go dokumentować?